Kursy i szkolenia spadochronowe na Pomorzu ( Elbląg, Gdańsk / Trójmiasto )

Szkolenia spadochronoweZapraszamy na szkolenia spadochronowe w Elblagu. Szkolimy metodą tradycyjną oraz AFFZapisz się na kurs

 

Uwaga szkolimy indywidualnie i grupowo niezaleznie od metody szkolenia. Kontakt e-mail

Szkolenie AFF

 

Celem szkolenia AFF jest nabycie umiejętności pozwalających bezpiecznie wykonywać skoki spadochronowe z wysokości 4000 metrów. Kurs składa sie z 8 godzin teorii, ćwiczeń na ziemi oraz praktyki, czyli skoków spadochronowych najpierw w asyście dwoch a następnie jednego instruktora. Zwykle potrzebnych jest 7 skoków w tym 2 skoki z dwoma i 5 z jednym instruktorem. Zależy to jednak od indywidualnych predyspozycji i czasu jaki poświęca sie na szkolenie. Oferujemy i polecamy także trening w tunelu przed szkoleniem. Zapraszamy.

Szkolenie TRADYCYJNE - NA LINE

 

Szkolenie tradycyjne jest naturalnym pierwszym systemem szkolenia jaki został opracowany. Obecnie jednak stosuje się nowoczesny sprzęt jak i nowoczesną metodykę szkolenia. Występuje wiele nazw określających ten lub podobny system szkolenia: BASIC, STATIC LINE, NA LINĘ, KLASYCZNE, TRADYCYJNE, TRADI czy IAD (instructor assist deployment).
Szkolenie składa się z 8 godzin teorii oraz praktyki, czyli samodzielnych skoków spadochronowych. Minimum 5 skoków na tzw. linę statyczną a następnie skoki na naukę swobodnego spadania.

Skoki szkolne po kursie

 

W Polsce za w pełni samodzielnego skoczka spadochronowego uważa się osobę, która osiągnęła poziom umiejętności licencji "B". Dodatkowo należy potwierdzić to egzaminem państwowym, po zaliczeniu którego otrzymuje się ŚWIADECTWO KWALIFIKACJI PJ skoczka spadochronowego. Aby osiągnąć poziom pozwalajacy przystapic do egzaminu na Swiadectwo Kwalifikacji należy wykonać minimum 50 skoków. Po kursie AFF czy TRADYCYJNYM oferujemy więc dalsze szkolenie i skoki z nami.

Do skoków szkolnych używamy spadochronów czeskiej firmy MARS. Wyposażone są one standardowo w automaty zabezpieczające AAD MPAAD

Możemy szkolić kandydatów o maksymalnej wadze 110 kg.

Cennik szkoleń 2017

Szkolenie AFF teoria + pierwszy skok 1100 PLN
skok AFF w asyście dwóch instruktorów 750 PLN
skok AFF z jednym instruktorem - 550 PLN
Szkolenie TRADYCYJNE teoria + pierwszy skok 600 PLN
Skoki szkolne solo - 160 PLN
Szkolenie w tunelu przed lub w trakcie szkoleń ustalamy indywidualnie. Przykładowo;
15 minut z instruktorem - 950 PLN
30 minut z instruktorem - 1500 PLN
GODZINA - 2500 PLN

Dodatkowy koszt to obowiązkowa polisa ubezpieczeniowa OC
Koszt zależny od sumy i okresu. Tu kupisz szybko przez Internet ubezpieczenie na rok za 100 PLN


Dokumentem potwierdzającym udział w kursie spadochronowym jest książka skoków skoczka spadochronowego. W książkę wpisujemy skoki, które potwierdza instruktor lub kierownik skoków. Na życzenie wydajemy także certyfikat ukończenia kursu - często przydatny w przypadku ubiegania się o miejsce w szkołach mundurowych.
Od kandydatów wymagamy:
- dokumentu ze zdjęciem zwykle dowód osobisty
-świadectwo ukończenia szkoły (min. podstawowa)
-ubezpiecznie OC na skoki spadochronowe, zalecamy także NNW
-zdjęcie przyda się do książki skoków

Minimalny wiek rozpoczęcia kursu to ukończone 16 lat. Od osób nieletnich wymagana jest notarialna lub osobista zgoda rodziców lub prawnych opiekunów.

Szkolenie zorganizujemy nawet dla jednej osoby. Skaczemy w zależnosci od potrzeb od poniedzialku do niedzieli.

szkolenie AFF

Blue Skies.