Instalacje teletechniczne – główne moduły

Dowiedz się wszystkiego o instalacjach teletechnicznych.

Instalacje teletechniczne sieci kablowych to potężna infrastruktura w której zakres wchodzi wiele rozmaitych modułów – od elementarnych po niezwykle skomplikowane. Na rynku istnieją profesjonalne firmy, które produkują urządzenia do sieci RTV. Zobaczmy jakie usługi są w ten sposób dostępne i jakie są najważniejsze komponenty instalacji teletechnicznych.

Instalacje teletechniczne – wiele rozmaitych sprzętów

Instalacje teletechniczne to urządzenia jak m. in.: anteny offsetowe, LNB – konwertery SAT, wzmacniacze masztowe, wzmacniacze kaskadowe, multiswitche końcowe. W sprzedaży znaleźć można również wzmacniacze budynkowe, kable koncentryczne 75 OHM, urządzenia DVB-S/S2 i systemy PON – GEPON. Moduły tego typu montowane są na nieruchomościach, w obiektach publicznych i wieżowcach. Przedsiębiorstwa działające na rynku zajmują się z kolei przede wszystkim planowaniem sieci i produkowaniem poszczególnych modułów. Instalacje teletechniczne wymagają najwyższej jakości komponentów oraz specjalistycznego montażu – dlatego niezastąpione jest wsparcie fachowców.

Instalacje teletechniczne – Rozporządzenie Ministra Transportu

Ważne jest również, aby sieci kablowe spełniały stosowne wymogi polskiego prawa. Z tego też powodu potrzebne jest wsparcie techniczne specjalistycznych podmiotów, które zapewnią odpowiednie rozwiązania oraz dobiorą najwyższej klasy moduły dostosowane do potrzeb konkretnej sieci. Instalacje teletechniczne często potrzebują również konserwacji, a zatem niesamowicie duże znaczenie ma opieka gwarancyjna. Są nią zainteresowani z reguły deweloperzy.

Dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]