Jakie role pełnią tabliczki informacyjne

Więcej o tabliczkach informacyjnych na https://www.poniedzialek.pl/.

Tabliczki informacyjne są wymagane przez przepisy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy. Dzięki nim przestrzeń jest pełna ładu i harmonii, rośnie również nasze bezpieczeństwo, chociaż zazwyczaj możemy nie zwracać na nie uwagi. Sprawdźmy więc jakiego rodzaju tabliczki informacyjne najczęściej spotykamy oraz dlaczego są tak ważne.

Tabliczki informacyjne – nie tylko na zewnątrz

Najbardziej rozpowszechnione tabliczki informacyjne to przede wszystkim te, które ulokowano na nieruchomościach, takich jak bloki, obiekty przeznaczenia publicznego publicznej, przedszkola, biura. Sprawiają, że błyskawicznie znajdziemy właściwe miejsce. Warto jednak nadmienić, że tabliczki informacyjne nie znajdują się tylko na murach nieruchomości, gdyż bardzo często można je również spotkać w pomieszczeniach. To ogromny zespół znaków, które najczęściej pełnią funkcję ochronną, ale również czysto informacyjną. Takie tabliczki ułatwiają odnalezienie odpowiedniego pomieszczenia lub pracownika w dużych budynkach – w urzędach w hallu znajdują się tabliczki z nazwami wydziałów. Szukasz wójta czy wydziału komunikacji? Dzięki tabliczkom informacyjnym zrobisz to błyskawicznie. Podobnie ważne są tabliczki informacyjne z nazwiskami pracowników, które znajdujące się przy wejściu do pokoju. Co ciekawe istnieje możliwość zmiany nazwiska na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – bezpieczeństwo

Pamiętajmy również o bezpieczeństwie – tabliczki informacyjne są wszakże wymagane przez odpowiednie ustawy. Pokazują wyjścia bezpieczeństwa, wyodrębniają strefy tylko dla personelu, komunikują o niebezpiecznych substancjach. Za brak tabliczek informacyjnych grozi mandat, są również fachowcy ds. BHP, którzy są wyznaczeni do ich rozmieszczania. Tabliczki informacyjne produkowane są z wytrzymałych surowców (takich jak aluminium), niektóre rodzaje posiadają właściwości fluorescencyjne i można je błyskawicznie zamontować.

Dane adresowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]