Krótko o zapięciach srebrnych kolczyków

Chcesz zamówić kolczyki srebrne? Wejdź na www.bizutik.pl/kolczyki.

Wybierając kolczyki wypada zwrócić uwagę nie tylko na surowiec wykonania, ich kształt czy wygląd, ale także na zapięcie. Poniżej zebraliśmy zwięzły wykaz często używanych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to tradycyjne i najszerzej stosowane zapięcie w kolczykach. Jest silne i nie nie ma potrzeby użycia dodatkowych zatyczek, jak m.in. w zapięciu na sztyft. Takie zapięcie daje wysoki komfort noszenia i chętnie jest używane w biżuterii art deco. Minusem tego zapięcia jest jego pokaźny rozmiar.

Kolczyki klips

Najlepsze rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie postanowili nie przebijać uszu. Dziś dość rzadko stosowane.

Kolczyki bigle angielskie

Równie rozpowszechniony jak klasyczny bigiel, jednak prościej go założyć, dzięki odchylanemu zatrzaskowi z tyłu. Na co dzień stosuje się je przy kosztownych modelach biżuterii.

Kolczyki rybka

Komfortowo jest nosić je latem, gdy nie nakładamy szali, czapek czy odzieży z postawnym kołnierzem.

Kolczyki sztyft

Niezwykle popularne zapięcie. Ma najmniejszą szansę odpięcia się, a końcówki na zapięcie są łatwe do dokupienia. Kolczyki z tego typu zapięciem sprzedają się najczęściej. Znakomicie sprawdza się w przypadku cyrkonii oraz niedużych kulek.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Używane w malutkich, z reguły złotych kolczykach. Wygodnie się je zapina i nie potrzebują dodatkowej zatyczki. Kolczyki z tego rodzaju zapięciem używane są najchętniej w biżuterii dziecięcej.

Dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]