Ponadczasowa srebrna biżuteria

Sprawdź biżuteria srebrna sklep internetowy na www.bizutik.pl.

Jest z człowiekiem od tysięcy lat i pomimo pojawienia się wielu nowych wzorów, w gruncie rzeczy niewiele się zmieniła. Biżuteria nadal odgrywa tę samą rolę – jest pewnego typu dekoracją ciała i umożliwia oddanie swojego charakteru. Nic więc dziwnego, iż biżuterię tak samo chętnie zakładają kobiety i mężczyźni, maluchy i ich rodzice, osoby z różnych grup społecznych. Bez względu na to, które wzory cenimy, niemal zawsze biżuteria jest wykonywana z podobnych surowców – zwykle ze srebra. Dlaczego jednak srebrna biżuteria bywa tak chętnie wybierana? Jak dbać o srebrne przedmioty, by posłużyły przynajmniej kilka dziesięcioleci?

Atuty srebrnej biżuterii

Najważniejszym plusem srebrnej biżuterii jest niewątpliwie fakt, że jej stosowanie daje szansę ustrzec się wielu schorzeń. Srebro jest antybakteryjne, zatem zakładanie srebrnej biżuterii bywa rekomendowane osobom, które w ostatnim okresie przekłuły ciało. Nie sposób zapomnieć także o jego atrakcyjności, która idzie w parze z dość niewielkimi cenami.

Srebrna biżuteria – jak się troszczyć?

Srebro wytrzyma sporo lat, ale należy prawidłowo o nie zadbać. Przede wszystkim nie zakładajmy srebrnej biżuterii, gdy wykonujemy jakieś prace – może się ona zarysować albo zmatowieć w zetknięciu z detergentami. Srebrna biżuteria powinna również być czyszczona w wodzie z denaturatem lub sokiem z cytryny. Trzeba przechowywać ją w szkatułce z miękką tkaniną – nie dopuścimy wówczas do jej uszkodzenia.

Dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]