pierścionki srebrne, pierścionki ze srebra, srebrne pierścionki

Srebrne pierścionki – efektowne i niezbyt drogie

Pierścionki to na pewno najczęściej wybierany rodzaj biżuterii. Zazwyczaj zakładają je panie, ale należy pamiętać, że w salonach jubilerskich znajdziemy też modele dla panów – między innymi znane od lat sygnety. Najwięcej znajdziemy oczywiście pierścionków dla pań – mają szansę kupić klasyczne modele ze szlachetnymi minerałami, czyli popularnym oczkiem, lub któryś z bardziej innowacyjnych wzorów. Warto opowiedzieć też o rozmaitości metali, z których są robione, jakkolwiek najczęściej wybieramy srebrne pierścionki. Dlaczego?

Pierścionki ze srebra – plusy?

Srebro ma sporo zalet, które doceniają klienci salonów jubilerskich. W pierwszej kolejności powinniśmy wspomnieć o tym, że nie jest alergenem, a noszenie zrobionej z niego biżuterii nie stwarza najmniejszego ryzyka. Dość proste okazuje się poza tym czyszczenie srebra – nie musimy mieć do tego fachowych umiejętności ani sprzętu. Nie sposób wspomnieć o wizualnych zaletach srebra – mało surowców wygląda równie korzystnie. Pierścionki ze srebra to też atrakcyjny wybór dla klientów z niezbyt zasobnym portfelem – srebro jest tańsze od innych metali szlachetnych.

Srebrne pierścionki – gdzie nabyć?

Przed kupnem biżuterii powinniśmy dowiedzieć się, co oferują nam różne salony. Możemy co prawda udać się do paru z nich, jednak będzie to czasochłonne – o wiele trafniejszym pomysłem będą więc zakupy online. Korzystając z sieci łatwiej znajdziemy interesujące nas wzory, a często także kupimy je taniej niż w stacjonarnym salonie.