Topaz mistyczny w jubilerstwie

Sprawdź, gdzie zamówić mistyczny topaz, wejdź na https://www.mystictopaz.pl.

Wspaniały blask i oryginalny, jak na topaz, kolor to najistotniejsze cechy topazu mistycznego, od dawna szczycącego się ogromnym uznaniem entuzjastów ozdób. Mimo że na początku można błędnie stwierdzić, iż to inny minerał, topaz mistyczny okazuje się naprawdę normalnym topazem. Jego oryginalne walory są efektem odpowiedniej techniki produkcji – prawdziwy topaz jest podczas niej poddawany działaniu wysokiej temperatury i powlekany niezauważalną warstwą metalu szlachetnego. To z tego powodu topaz mistyczny prezentuje się tak dobrze.

Barwy topazu mistycznego

Barwy, jakie ma topaz mistyczny zależą zwłaszcza od kruszcu, jakim jest pokryty. Szczególnie często widywany jest karmazynowy topaz mistyczny, robiony w połączeniu z tytanem. Chrom powoduje natomiast, iż kamień przybiera purpurowy kolor, błękitny z kolei jest wynikiem podgrzania kamienia bez jakichkolwiek dodatków. Najlepsze skutki daje stosowanie czystego topazu – szczególnie pozyskanego w Afryce, Ameryce Południowej oraz na Syberii.

Topaz mistyczny – nie tylko do eleganckich strojów

Jak już wspomnieliśmy, niepowtarzalne zalety topazu mistycznego są bardzo doceniane przez złotników. Często stosują go więc do wyrobu wisiorków, pierścionków czy broszek. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona nie tylko do eleganckich kreacji – świetnie wygląda także w pracy. Ważna jest także różnorodność barw, sprawiająca, że łatwiej możemy wybrać ozdoby do danego stroju.