Wisiorki z ametystami

Jeśli chcesz kupić ametysty, koniecznie wejdź na www.ametysty.com.pl.

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje m. in. w Brazylii, Kanadzie, Urugwaju i Rosji. Złoża tego kruszca znajdują się również w Polsce. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza śladowym ilościom glinu i żelaza. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami szlachetnymi znajdą Państwo na www.ametysty.com.pl.

Do czego założyć biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystów miała swoją wielką rolę w historii. Już Pismo Święte wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich królów było wysadzane ametystami, zaś w watykańskim skarbcu do tej pory leży znany pierścień papieski z tym szlachetnym kamieniem. Z tego powodu kolczyki lub wisiorki z ametystem można zakładać na ważne przyjęcia czy bale. Ametyst bardzo “lubi” srebro i w takim zestawieniu prezentuje się szczególnie elegancko.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Biżuterię z ametystu można zakładać nie tylko od święta, ale również na co dzień – w pracy. Oprócz pięknego wyglądu, kamień uwalnia podobno od zmęczenia i pomaga w radzeniu sobie z problemami. Czy to prawda? Przekonaj się o tym na własnej skórze.