Budowa domów drewnianych – czy można łączyć tradycję z nowoczesnością?

Zamów budowę nowoczesnych domów drewnianych na http://domygoralskie.com.

Mnóstwo osób marzy o wybudowaniu własnego domu. Wielu z nich udaje się spełnić to marzenie. Jeszcze wcale nie tak dawno temu w naszym krajobrazie przeważały domy w kształcie popularnego pudełka. Nie wzbudzały one zachwytu ani wyglądem, ani funkcjonalnością. Charakteryzowały się także niemałymi stratami energii. Teraz wygląda to zupełnie inaczej. Niezwykle chętnie decydujemy się na domy z drewna, które stanowią połączenie klasycznego stylu podhalańskiego z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak doskonale połączyć tradycję i nowoczesność?

Domy wznoszone z drewna to teraz bardzo dobry przykład na to, jak efektywnie można zestawić ze sobą tradycyjny styl podhalański z współczesnymi rozwiązaniami, które zapewniają nam komfort. Styl góralski – bo tak nierzadko określa się również styl podhalański – to kwintesencja świetnego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, charakterystyczny dach , który pokryto gontem, weranda lub balkon – to typowe cechy domu wybudowanego właśnie w stylu góralskim. Aby jednak taki dom był nowoczesny, architekci sięgają po liczne przeszklenia, z chęcią wykorzystują również inne nowoczesne materiały. Taki dom może być też energooszczędny. Aby tak się stało, architekci dbają o dość zwartą bryłę domu, polecają dobór właściwych okien i odpowiednie ocieplenie. Domy z drewna wzniesione w stylu góralskim połączonym z nowoczesnymi elementami napotyka się najczęściej w jednym regionie Polski. Jest to rzecz jasna Małopolska, na terenie której znajduje się malownicze Podhale.

Budowa domów drewnianych –zleć projekt doświadczonemu architektowi

Wykonanie wysokiej jakości projektu domu drewnianego, który będzie połączeniem stylu podhalańskiego z elementami nowoczesnymi naprawdę nie jest proste. Dlatego najlepiej jest zlecić to zadanie fachowcom. Nie inaczej jest już podczas budowy domu. Tylko wtedy będzie można mieć pewność, że dom będzie prezentował się świetnie, a równocześnie będzie trwały i wygodny w użytkowaniu.

Dane adresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]