szalunki, wynajem szalunków

O zaletach usługi wynajmu szalunków

Szalowanie to jedna z najczęściej stosowanych na budowach technologii. Na czym polega? Szalunek to swego typu forma, którą wypełnia się cementem – zazwyczaj przy wykonywaniu fundamentów. Szalunki bardzo często budowane są ze sklejki, ale można zaobserwować także konstrukcje zrobione z metalu, a niekiedy również plastiku. Pozostałymi ważnymi elementami szalunków są dźwigary oraz podpory, które pozwalają na wypracowanie odpowiednich rezultatów. Jednak z uwagi na duże koszty nie wszystkie ekipy budowlane mają swoje szalunki. Jeśli okażą się niezbędne, mają szansę bowiem zwyczajnie je wynająć – tym bardziej, iż wynajem szalunków to obecnie naprawdę często spotykana usługa.

Kupno czy wynajem szalunków?

Kupno swoich szalunków okaże się trafionym rozwiązaniem dla firm często przyjmujących zlecenia na budowę fundamentów, gdyż jak już wspomnieliśmy, będą one do tego absolutnie potrzebne. Jeśli zaś wykonywanie fundamentów nie jest główną działalnością naszej firmy, warto sprawdzić atuty, jakie daje nam wynajem szalunków. Czemu powinniśmy na niego postawić? Przede wszystkim z powodów ekonomicznych – wynajęcie szalunków kilka razy do roku okaże się bardziej opłacalne niż ich zakup. Warto nadmienić także o wygodzie, gdyż przechowywanie rzadko używanych szalunków może generować spore wydatki.

Wynajem szalunków – jak znaleźć?

Jeżeli postawimy na wynajem szalunków, powinniśmy dobrze zastanowić się nad tym, która firma nam je dostarczy. Jak ją znaleźć? Najlepiej wybrać ofertę firmy specjalizującej się w dostawach sklejki dla firm budowlano-remontowych – w ten sposób zyskamy pewność, iż szalunki będą solidne oraz funkcjonalne. Naprawdę istotna będzie też obsługa korzystającego z usługi – w przypadku, kiedy zbliża się czas startu robót nie możemy pozwolić sobie na opóźnienia. Jeśli mamy wątpliwości warto natomiast wejść do internetu i sprawdzić, co o usługach konkretnego przedsiębiorstwa piszą wcześniejsi klienci.

Dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]