Pergole lamelowe i materiałowe – zadaszenie tarasowe dla Twojego domu

Zadaszenia tarasowe w Warszawie kupisz na https://www.centrumpergoli.pl.

Posiadasz własny dom ze sporym ogrodem i myślisz się jak wydajnie zagospodarować tę przestrzeń, aby stała się funkcjonalna do granic możliwości? Pragniesz przebywać mnóstwo czasu na świeżym powietrzu, nie ograniczając się tylko do pogodnych dni? Odpowiedzią dla Ciebie jest montaż zadaszenia tarasowego bądź wolno stojącej pergoli ogrodowej, pozwolą Ci korzystać z takiego relaksu bez względu na warunki atmosferyczne.

Zadaszenie tarasowe – szerokie możliwości dopasowania kubatury i koloru poszycia

Pergole mogą być elementem całorocznym albo mobilnym, a więc rozkładanym i składanym w zależności od potrzeb, aczkolwiek osoby prywatne najczęściej decydują się na to pierwsze rozwiązanie. Pergola zbudowana przy ścianie budynku tworzy kryty taras, co częstokroć zauważalnie rozszerza powierzchnię użytkową obiektu. Zadaszenie tarasowe osłania domowników i ustawione pod nim przedmioty przed opadami deszczu oraz promieniami słońca. Sporo dostępnych na rynku projektów pergoli tarasowych można zamontować nie tylko przy ścianie budynku, ale też jako oddzielną zabudowę zintegrowaną z przestrzenią ogrodu. Wypada dodać, iż niektóre wzory zadaszenia tarasowego można dobudować również we wnęce między dwiema ścianami. Współcześnie pergole tarasowe wykonywane są z wytrzymałych i odpornych na korozję aluminium oraz stali nierdzewnej. Pergole w całości drewniane są już rzadkością.

Najlepsze modele zadaszeń i pergoli tarasowych dają niesłychanie szerokie możliwości dobrania ich pod względem kubatury oraz koloru i typu poszycia. Osoby bardzo wymagające bez problemu znajdą także pergole zaopatrzone w przydatne udogodnienia, między innymi oświetlenie LED, wydajne systemy odprowadzania wody opadowej, a nawet promienniki ciepła. Sterowanie poszyciem za pomocą pilota to obecnie standard, jakkolwiek w dalszym ciągu sprzedawane są pergole ustawiane ręcznie.

Jaki wybrać typ dachu pergoli – lamelowy czy materiałowy?

Ci, którzy postanowili o budowie pergoli tarasowej stoją przed wyborem jednego z dwóch typów zadaszenia – lamelowego i materiałowego. W pergoli lamelowej zadaszenie zbudowane jest z lameli, a więc “piór” poruszających się zupełnie jak żaluzje. Można modyfikować kąt nachylenia lameli, dostosowując tą drogą ilość promieni słonecznych przenikających przez zadaszenie albo zupełnie je zamknąć. Z kolei w pergolach materiałowych zadaszenie wykonane jest z tkaniny (z reguły jest to wodoszczelna i trwała tkanina PCV), które przesuwa się horyzontalnie. Zadaszenie można całkowicie zamknąć albo otworzyć, względnie zostawić je częściowo odsłonięte. Każda z tych opcji bardzo dobrze działają, toteż wybór konkretnego rozwiązania jest zależny tylko od upodobań użytkownika i jego indywidualnego poczucia estetyki.

Dane adresowe:
LUBAS CONCEPT Karol Lubas
ul. Mszczonowska 14
05-090 Janki

Mob.: +48 505 820 219
E-mail: [email protected]