Podpory szalunkowe – co warto o nich wiedzieć?

Jeśli chcesz zamówić podpory Peri, zobacz tutaj.

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niemożliwa. W jaki sposób są stosowane? Dlaczego warto wynająć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – typy i jej przeznaczenie

Pośród szalunków rozróżniamy deskowania ścienne, do wykopów oraz podpory stropowe. Ten ostatni typ wykorzystywany jest do podtrzymywania stropów – z pomocą tego tymczasowego elementu konstrukcyjnego można pokryć strop betonem i odpowiednie jego uformowanie. Znaczącą rolę pełnią również stoliki szalunkowe oraz drewniane dźwigary – niezbędne w trakcie wykonywania robót budowlanych. Podpory szalunkowe wykonywane są ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję ustawiania wysokości, dzięki czemu można z nich korzystać w różnych sytuacjach. Standardowo na rynku można dostać podpory o zakresie od 160 do 300 cm lub od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – czołowi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe cechują się ogromną trwałością, są też proste w montażu, a możliwości wykorzystania ich w budownictwie są szerokie. Wśród wiodących producentów wyróżniamy szalunki Altrad, podpory Peri, jak również moduły produkowane przez firmy Pionart, Olan czy Hunnebeck. Na specjalną uwagę zasługują podpory Peri wyróżniające się przemyślaną konstrukcją, prekursorskimi rozwiązaniami oraz imponującą jakością. Podpory szalunkowe Peri są przystosowane do użytkowania nawet w najtrudniejszych warunkach. Aktualnie dużo firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie szalunków – przystępne ceny sprawiają, iż usługi te zyskują na popularności. Dzięki wypożyczeniu podpór stropowych można też oszczędzić czas.

Dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]