Warto zdecydować się na baseny kąpielowe

Zamów baseny kąpielowe.

Basen kąpielowy prawie zawsze kojarzy się z luksusem, ale jest to także ogromna przyjemność, sposób na uprawianie sportu czy odpoczynek. Na posiadanie basenu więc niewątpliwie warto się zdecydować, pamiętając jednak, by stawiać jedynie na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane i konserwowane przez profesjonalną firmę to pewność ich funkcjonalności i trwałości.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne na rynku?

Baseny dzielą się na baseny profesjonalne, na przykład dla ośrodków spa bądź pływalni, a także baseny prywatne – ogrodowe, wewnętrzne bądź przydomowe. Rozróżnienie na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to drugie kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych konieczne jest postawienie hali basenowej, która powinna spełniać pewne warunki, na przykład tyczące się wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową czy wilgotności powietrza. Zatrudnienie profesjonalnej ekipy jest więc niezbędne do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest wielka liczba typów basenów. Dostępne są przeróżne kształty: okrągłe czy ósemkowe, baseny prostokątne, płytkie brodziki czy podłużne baseny typu fast lane, doskonałe dla fanów pływania oraz zwolenników dbania o formę. Dostępne są też baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład modele, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię czy też o obniżonym poziomie wody, co wygląda niezwykle atrakcyjnie.

Akcesoria do basenów kąpielowych

Chcąc zmniejszyć wydatki, przy projektowaniu i budowie basenu można wybrać standardowe rozwiązania, ale nie zawsze dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Efektownie wygląda na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co upiększa również halę basenową bądź ogród. Świetnym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który pozwala wydłużyć sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a ponadto chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci czy zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany głównie do relaksu, warto wybrać specjalne schody. Tego typu możliwości jest jednak znacznie więcej – niektóre zwiększają walory funkcjonalne basenu, inne natomiast nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Dane adresowe:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]