Wykorzystanie sklejki szalunkowej w budownictwie

Potrzebujesz sklejki szalunkowej Kraków? Wejdź na sklep.abcszalunki.pl.

Deski szalunkowe to kluczowy element instalacji szalunkowych. Tę funkcję mogą pełnić zwykłe deski drewniane lub płyty wyprodukowane z innego surowca, jednak na ogół używana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można więc wybudować obiekty z murami wykonanymi z tego kompozytu. Szalunki mają również zastosowanie w budynkach murowanych, gdzie umożliwiają przygotowanie otworów na stolarkę, tj. drzwi czy okna. Wyjaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeśli jest nam potrzebna, a nie możemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – z czego się ją wytwarza

Dawniej w szalunkach z reguły stosowane były deski z bloków drewna. Te jednakże były kosztowne, a jednocześnie nie posiadały wymaganych parametrów – przede wszystkim nie najlepiej radziły sobie z wilgocią. Dlatego dziś wykorzystywana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Wykonuje się ją z różnych gatunków drewna – z reguły z topoli, olchy lub brzozy. W ofercie producentów znajdziemy przeróżnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, które wytwarza się przy użyciu kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Drugi częstokroć stosowany rodzaj to sklejka antypoślizgowa zabezpieczona z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajmij, jeśli nie możesz kupić

Spółki budowlane mają zazwyczaj swoją sklejkę szalunkową wraz z modułami pozwalającymi na jej łączenie. Jeśli jednak zamierzamy wybudować dom lub garaż własnymi siłami, nie ma potrzeby zakupu wszystkich elementów szalunków – można je wypożyczyć, np. w Małopolsce przez stronę ABCszalunki.pl. Oprócz samej sklejki szalunkowej, firma służy także wynajmem innych elementów niezbędnych do ustawienia szalunków – m.in. głowic oraz łączników.

Dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]