Euro w kantorach online – aktualny kurs i wygodna wymiana

Wymiana euro na złotówki - w tym miejscu przeczytasz o pełnej ofercie.

Euro to stosunkowo młoda waluta, ponieważ w postaci gotówkowej została wprowadzona do obiegu zaledwie na początku XXI w.. Jest ona w tej chwili obowiązującym środkiem płatniczym w większości państw członkowskich Unii Europejskiej. Polska do tej pory nie spełnia warunków, umożliwiających przystąpienie do strefy euro, co nie oznacza, iż Polacy nie korzystają z tej waluty regularnie, czy to robiąc zakupy za granicą lub też zaciągając w niej kredyt.

Euro i plusy z jej wprowadzenia

Wprowadzenie euro w krajach należących do Unii Europejskiej w znacznym stopniu uprościło życie milionom obywateli starego kontynentu, zarówno w sferze osobistej, jak i biznesowej. Identyczna waluta to wszak mniejsze komplikacje z policzeniem przypuszczalnego kosztu lub zysku podczas planowania m.in. transakcji w handlu międzynarodowym, co przedtem powodu nieprzewidywalnych wahań kursów między walutami nierzadko mogło okazać się błędną estymacją. Zamieszkanie w strefie euro wpływa także na wolność przemieszczania się obywateli państw członkowskich, którzy praktycznie w ogóle nie muszą pamiętać o zaopatrzeniu się w odpowiednią ilość pieniędzy w obcej walucie na czas wakacyjnych wyjazdów zagranicznych. Obecnie potrzebna im po prostu ich aktualna karta płatnicza, a korzystając z niej za granicą, nie martwią się już wysokością spreadów nakładanych przez bank przy każdej transakcji.

W kantorze internetowym szybko sprawdzisz cenę euro

Polska, mimo członkostwa w Unii Europejskiej od maja 2004 roku, nadal nie spełnia wszelkich warunków dopuszczających wprowadzenie euro jako obowiązującej waluty. Nie ma to jednak wpływu na to, iż jako obywatele kraju członkowskiego UE regularnie prowadzimy transakcje biznesowe oraz robimy zakupy w euro. Osoby często dokonujące przelewów w tej walucie mogą na bieżąco monitorować aktualny kurs euro na stronach kantorów internetowych, a dodatkowo też szybko wymienić złotówki na euro bez potrzeby wizyty w banku. Wymiana euro przez internet ze względu na niższe spready jest bardziej opłacalna i łatwiejsza, gdyż można ją zlecić o każdej porze dnia (także w nocy!), a przeliczenie waluty odbywa się po kursach uaktualnianych co kilka sekund, a nie – jak to zwykle ma miejsce w bankach i kantorach tradycyjnych – na podstawie uśrednionego kursu z dnia poprzedniego.