Z pojęciem kredytu konsolidacyjnego z całą pewnością spotkało się bardzo dużo osób. Konsolidacja to produkt proponowany przez banki, który najczęściej skierowany jest do indywidualnych klientów, którzy popadli w spiralę zadłużenia.
Co to jest kredyt konsolidacyjny?
Polacy, którzy zaciągnęły wiele kredytów, mogą je skumulować w jedno zobowiązanie. Konsolidacja umożliwi tym osobom spłacenie wcześniejszych kredytów. Na skutek konsolidacji można uregulować także te kredyty, które na skutek różnych problemów spłacane były poza ustalonym terminem. Dla osób, które mają zaciągniętych kilka kredytów i które zmagają się z trudnościami z ich regulowaniem, kredyt konsolidacyjny może być jedynym rozwiązaniem. Zasady ich przyznawania są korzystne, a do tego następuje obniżenie wysokości rat. Na podkreślenie zasługuje fakt, że po otrzymaniu kredytu konsolidacyjnego w miejsce kilku rat wpłaca się do banku tylko jedną. Kredyt konsolidacyjny umożliwia zatem wyjście z problemów finansowych, obniżenie comiesięcznego obciążenia oraz lepsze gospodarowanie domowymi finansami.
Jakie pożyczki można łączyć w kredyt konsolidacyjny?
Liczba kredytów, które można objąć konsolidacją jest bardzo duża. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu klienci mogą spłacić kredyt mieszkaniowy, samochodowy, gotówkowy oraz ratalny. Na skutek konsolidacji można również pozbyć się zadłużenia na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym lub na karcie kredytowej. Zależnie od potrzeb klientów, banki proponują kredyty konsolidacyjne hipoteczne i bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny mają w swojej ofercie obecnie nie tylko banki, ale także parabanki, jednak często wiąże się to z wyższymi kosztami obsługi kredytu lub niekorzystnymi dla klienta warunkami. Starając się o kredyt konsolidacyjny, warto skorzystać z pomocy wykwalifikowanego doradcy finansowego, który pomoże wyszukać najdogodniejsze rozwiązanie.