Monety bulionowe – srebro coraz popularniejsze

Po więcej informacji o monety bulionowe srebro kliknij tu.

Monety lokacyjne, innymi słowy monety bulionowe, to kolejna opcja dla osób chcących inwestować swoje finanse w metale szlachetne. Oczywiście, najpopularniejszym kruszcem również w tym typie inwestycji jest złoto, jednak w ostatnich latach coraz więcej krajów wypuszcza srebrne monety bulionowe, które ekspresowo zyskały sobie nowych sympatyków, głównie pośród inwestorów z nieco mniej zasobnym portfelem.

Srebrne monety bulionowe – wartość silnie powiązana z ceną rynkową kruszcu

Nie mijamy się z prawdą, jeśli stwierdzimy, iż monety bulionowe ze srebra są w zasadzie nowością na rynku inwestycyjnym. Sporządzane są w mennicach kilku krajów, na dodatek zaledwie od lat 80-tych poprzedniego wieku (pojawiły się najpierw w Chinach, w Meksyku oraz w Kanadzie). Mimo, że kupowane przez inwestorów od prawie pół wieku, ich oferta nie jest jeszcze tak szeroka jak podobnych złotych monet. Srebrne monety bulionowe są jednakże idealnym wyborem dla osób chcących urozmaicić swoje środki finansowe, a których nie stać na lokatę środków w złoto bądź platynę lub które boją się inwestować w odpowiednio kosztowniejsze srebrne monety kolekcjonerskie. Dlaczego monety bulionowe uznaje się za rozsądniejszą inwestycję aniżeli monety kolekcjonerskie z tego samego kruszcu? Koszt nabycia monet kolekcjonerskich w dniu wprowadzeniu na rynek zawsze znacznie przewyższa wartość metalu szlachetnego, z którego zostały wytworzone. Wpływa na to w największym stopniu ogólny wydatek poniesiony przez producenta na wybicia numizmatu (m.in. opracowanie przez grafika unikalnego projektu oraz przygotowanie dokładnych matryc). Istotne jest również to, że monety kolekcjonerskie sprzedawane są w ograniczanej liczbie, co od razu potęguje na nie popyt. Nie oznacza to jednakże, że z czasem ich wartość będzie stale wzrastać! Trzeba mieć na uwadze, iż tak jak każdy okaz kolekcjonerski, monety takie są warte tyle, za ile chce je kupić potencjalny nabywca. Z kolei monety bulionowe ze srebra nie mają wymiaru numizmatycznego (ich wizerunek zmienia się niezwykle rzadko, a zarazem nie mają limitowanego nakładu), tym samym ich wartość mocno powiązana jest z ceną rynkową srebra.

Jaki jest typowy nominał srebrnych monet bulionowych?

Srebro jest tanim metalem inwestycyjnym, dlatego tez monety bulionowe z tego kruszcu sporadycznie emitowane są w wadze niższej niż 1 uncja trojańska, a więc w systemie metrycznym 31,1 g. I choć próba srebra .999 i nominał 1 oz to praktycznie norma dla tych monet, w sprzedaży kupimy także monety o wadze 3 oz, 10 oz czy 0,5 kg. W krajowych sklepach oferujących srebro inwestycyjne bez trudu zamówimy znane na każdym krańcu świata Liście Klonowe z Kanady, Britannie z Wielkiej Brytanii czy Wiedeńskich Filharmoników z Austrii o nieprzeciętnym nominale 1,5 €.

Dane adresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]