Oszczędzaj czas i pieniądze – sprawdź jak działa kantor online

Kantor internetowy - strona na miarę Twoich potrzeb.

Jeszcze dekadę temu jedyną drogą wymiany waluty była wizyta w kantorze lub w pobliskim banku – na te pierwsze wciąż można się natknąć supermarketach czy w galeriach handlowych! Aczkolwiek w szybko przeobrażającym się świecie, ludzie zapragnęli wymieniać obcą walutę bez przymusu opuszczania domu i ponosząc przy tym mniejsze wydatki, skutkiem tego właśnie pojawiły się kantory internetowe, w których jest to możliwe.

Jakie usługi proponuje kantor internetowy prócz wymiany walut?

Funkcjonowanie kantoru online jest tak samo łatwe jak fizycznego kantoru. Użytkownik wchodzi do serwisu przez zarejestrowany przez siebie profil, a w następnej kolejności wpłaca do swojego panelu środki, które pragnie wymienić na wybraną walutę. Zaletą kantorów internetowych jest w szczególności to, że przewalutowanie można zlecić w nim w dowolnym momencie, a samo przewalutowanie ma miejsce już w godzinach działania serwisu po bieżących kursach, ustalanych na podstawie informacji pozyskiwanych z Forex w parosekundowych odstępach, a nie – jak to jest w przypadku tradycyjnych kantorów – po średnim kursie, zazwyczaj z minionej doby. Drugim i nadzwyczaj znaczącym plusem kantorów internetowych są mniejsze spready niż te oferowane przez placówki bankowe oraz kantory tradycyjne. Wymiana w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od indywidualnego cennika) może prowadzić do naliczenia spreadu w wysokości nawet 3-5%, tymczasem w kantorze online spready zazwyczaj nie wychodzą poza 2%. Kantory online oferują także kilka pomocniczych usług wykorzystywanych przez klientów, np. mają opcję transakcji odroczonej realizowanej w ustalonym przez użytkownika terminie lub takiej, w której użytkownik zleca wymianę waluty po ustalonym przez niego kursie (przewalutowanie jest przeprowadzane dopiero wówczas, gdy podany przez nabywcę kurs będzie taki sam jak ten na rynku).

Cenisz sobie wygodę w rozporządzaniu pieniędzmi? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory internetowe to usługa dla osób doceniających wygodę, a także ogromną swobodę w zarządzaniu kapitałem. Korzystają z nich również kredytobiorcy spłacający zobowiązania wzięte w obcej walucie i osoby studiujące bądź zatrudnione poza granicami Polski. Jednakże nim zdecydujemy się powierzyć swoje finanse kantorowi internetowemu, warto zbadać jego reputację i poziom bezpieczeństwa, np. poprzez weryfikację na portalu KNF, czy znajduje się on w jej rejestrze instytucji płatniczych.