Rozwiązania dla biznesu – czym jest mass collect?

Szukasz więcej wskazówek dotyczących tego, co to takiego mass collect? Skieruj się na https://flobo.io/mass-collect/.

Mass collect to usługa, która umożliwia szybką weryfikację wpłat na konto. Prezentujemy w skrócie, jak działa mass collect i jak upraszcza pracę dużym oraz małym firmom.

Mass collect – gdzie taka usługa jest przydatna?

Funkcja mass collect jest zasadniczo niezwykle prosta. Polega na nadaniu wszystkim klientom własnego numeru rachunku, który staje się jednocześnie ich symbolem identyfikacyjnym. Takie działanie jest przydatne wszędzie tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest znaczna grupa klientów, a więc na przykład w firmach telekomunikacyjnych, na uczelniach wyższych oraz wszelkich działalnościach, gdzie używane jest płatności abonenckie (między innymi w siłowniach). Należności wpływające w systemie mass collect kierowane są na jeden rachunek firmowy, jednak wcześniejsze przypisanie klientom niepowtarzalnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jaki sposób wybrali oni do realizacji wpłaty (tradycyjny przelew, przelew za pośrednictwem poczty bądź przelew z karty). Korzystanie z mass collect przekłada się również na mniej czasochłonne księgowanie należności niż podczas księgowania przez pracownika, a równocześnie na wyeliminowanie możliwych pomyłek, które mogą przydarzyć się w trakcie tego procesu.

Łatwiejsze kontrolowanie wpływających należności – o zaletach mass collect

Choć mass collect nie jest aktualnie proponowane w większości banków (posiadają ją między innymi ING Bank Śląski i wybrane banki spółdzielcze) wypada zastanowić się nad jego wykorzystaniem w firmie, również takiej, która każdego miesiąca wystawia poniżej setki faktur. Zastosowanie mass collect przynosi wszak pewne korzyści, takie jak oszczędność czasu pracowników, opcja powiązania z platformą finansowo–księgową (a co za tym idzie monitorowanie na bieżąco wpływających należności) czy integracja z narzędziami Finance Automation. Taką autorską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość połączenia z usługą mass collect banku, ale posiada także funkcję przesyłania przypomnień o zbliżających się płatnościach oraz windykacji, co po kilku miesiącach owocuje zwiększeniem terminowości u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]