Trekking górski – świetna forma wypoczynku dla aktywnych

Korzystna oferta wycieczek trekkingowych.

Górskie wycieczki mogą przybierać rozmaite postaci. Od nieśpiesznych spacerów po łatwych trasach w bliskim sąsiedztwie domów turysty, przez całodniowe, piesze marsze po trasach stojących wyżej na skali skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. By podjąć się trekkingach, konieczna jest praktyka w wędrówkach po górach (po wytyczonych szlakach, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, a także zdolność obsługiwania sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Niemniej jednak w zamian za nieraz ogromny trud zyskujemy możliwość podziwiania nieziemskich widoków i obcowania z dziewiczą przyrodą.

Trekkingi – dopasuj właściwy poziom trudności do swoich zdolności

Poziom trudności jest uzależniony od terytorium, przez które prowadzą trekkingi. Eksperci wymieniają 3 stopnie trudności pieszych wycieczek w tereny górskie. W trekkingach najniższego stopnia uczestniczyć mogą te osoby, które dysponują , a stan ich zdrowia nie stanowi przeszkody do silnego wysiłku. Kolejny stopień trudności wymaga lepszej sprawności fizycznej i przynajmniej elementarnej praktyki w górach – chociażby w polskich Tatrach. Najwyższy stopień to wyprawy dla uczestników ze znakomitą sprawnością, znajomością charakteru wysokich łańcuchów górskich i radzącym sobie z obsługiwaniem sprzętu, a także przyzwyczajonych do uciążliwych warunków obozowania w czasie kilkudniowej wyprawy.

Gdzie organizuje się najlepsze trekkingi?

Trekkingi można przeprowadzać w każdych górach. W Polsce entuzjaści tego rodzaju rozrywki w najwyższym stopniu upodobali sobie trasy tatrzańskie. Jeśli natomiast chodzi o inne pasma Europy, największą popularnością szczycą się graniczące z Azją Ural i Kaukaz, bałkańskie Góry Przeklęte, Alpy oraz wschodnia część Karpat. Najbardziej zaawansowane w trekkingu jednostki powinny zaś sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wycieczki w Karakorum, Andach czy Himalajach.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]