Wyprawy z doświadczonym przewodnikiem – o trekkingach w Himalajach

Więcej informacji o Himalaje wyprawa znajdziesz tu.

Łańcuch Himalajów wspólnie ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to góry po prostu legendarne. Wpływ na to ma mnóstwo czynników – zwłaszcza fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to , rzecz jasna, w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Nie można nie napomknąć także o olbrzymiej skali trudności poniektórych szczytów oraz tym, że to właśnie Himalaje stanowią arenę rywalizacji zawodowych wspinaczy z całego świata. Nie zadziwia nas stąd zainteresowanie, jakim wyprawy w Himalaje cieszą się także pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj doświadczonym przewodnikom

Na wstępie należy podkreślić, że jeśli idzie o trekking, Himalaje oraz Karakorum są bardzo trudnymi górami – nawet, jak wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego szczytu. Problemy sprawia także samo przygotowanie podróży – rezerwacja biletów lotniczych czy otrzymanie pozwolenia i wizy. Dlatego optymalnym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm planujących trekkingi w tych górach. Dodatkowym plusem jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, nie posiadających wprawy w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – najpopularniejsze trasy

Z jasnych względów osoby pierwszy raz przyjeżdżające w Karakorum lub Himalaje z rzadka postanawiają o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie świadczy to jednakże, iż te góry pozostaną ich niespełnionym marzeniem, gdyż nieraz przygotowywane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Annapurna, Everest czy Manaslu. Na biorących udział w tych trekkingach czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia własnych słabości, ale także możliwość obserwacji powszedniego życia mieszkańców Nepalu oraz podziwianie nieprzeciętnych widoków, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]