Zwiedź szczyty masywu Kilimandżaro – wyprawa na Mawenzi, Shirę i Uhuru

W tym miejscu odnajdziesz korzystną ofertę wycieczki na Kilimandżaro.

Wspinaczka na wierzchołki gór to ambicja licznych turystów, którzy lubią ekstremalne wyzwania. Niezatartych doznań niewątpliwie dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiego powodu warto wziąć w niej udział?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem kontynentu afrykańskiego – osiąga nieomal 6 km n.p.m. Podróżników zachęcają głównie malownicze krajobrazy, możliwość zobaczenia egzotycznych zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu, a także znikające już lodowce. Masyw tworzą trzy góry będące śladem po wulkanach – Uhuru, Shira i Mawenzi. Wycieczka na ten szczyt Afryki wymusza należyte przygotowanie się – z uwagi na dużą wysokość realne jest zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej, natomiast zmienne warunki atmosferyczne powodują, iż zdobycie masywu jest trudnym zadaniem. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie muszą charakteryzować się solidną kondycją psychiczną oraz fizyczną, które pozwolą na marsz przez – w przybliżeniu – 8 do 9 godzin dzień za dniem.

Co musimy wiedzieć przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciwko żółtej gorączce, dzięki czemu pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy należy także wyposażyć się w medykamenty o działaniu przeciwmalarycznym. Przed rozkwitem choroby ochroni też stosowna profilaktyka – stosowanie środków odstraszających insekty, a także korzystanie z okrycia wierzchniego z długimi nogawkami i rękawami. A co zrobić, aby zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudniową aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]