Kapsułki z kawą – zawsze idealne espresso i latte

Jeśli chcesz kupić kawę w kapsułkach, powinieneś odwiedzić ten adres.

Wielu z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki gorącej, smakowitej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na kolejny dzień pracy. Przy dobrej kawie spotykamy się również z przyjaciółmi, podjadając desery na mieście i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o najświeższych wydarzeniach w kraju. Napój ten jest nam znany od setek lat, ale wciąż pijemy go przeważnie w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Ponieważ tak jest szybko i wygodnie.

Kapsułki z kawą jednakowo dobra jak w kawiarni

Kiedy chcemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich gatunków albo fantazyjnie sporządzoną idziemy zazwyczaj do kawiarni, gdyż niewielu z nas potrafi przygotować różne napoje kawowe. Nie potrafimy dobrać poprawnej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, w związku z tym nie wiemy jak zamienić espresso w doskonałe macchiato, latte czy cappuccino. Dlatego wzięta od dziesięcioleci, a w Naszym kraju tak naprawdę dopiero w kilku ostatnich latach, stały się kapsułki do ekspresu, którą można przygotować w kilka minut w niedużych dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki do kawy? W zasadzie dlatego, iż mając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się idealnie odmierzona porcja kawy, aromatów i ewentualnych dodatków, a naszym zadaniem jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w podajniku, zapewnienie w ekspresie właściwej ilości wody, podstawienie filiżanki albo kubka o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż sprzęt wykona całą pracę za nas.

Kapsułki do ekspresu – dobra kawa w niewysokiej cenie

Ekspresy na kawę w kapsułkach nie są kosztowne – niewielkie modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 250 zł. Sama kawa w kapsułkach to także nie jest ogromny wydatek. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. latte można przyrządzać w domu za niecałe 1,10 zł. Koszt waha się naturalnie zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z jednakowym napojem serwowanym w kawiarni, jest to na ogół ok 20% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest z pewnością ich dużą zaletą. Konsumenci jednakże zastanawiają się częstokroć czy posiadając ekspres jednej firmy nie zostaną ograniczeni do kupowania kapsułek tylko od jednego producenta. To bezzasadne obawy. W tej chwili do większości popularnych systemów, takich jak Nescafe Dolce Gusto, Tchibo Cafissimo czy Nespresso można nabyć kompatybilne kapsułki.

Dane adresowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]