Warsztaty kulinarne dla dzieci uczą poprzez świetną zabawę

W tym miejscu znajdziesz korzystną ofertę warsztatów kulinarnych dla dzieci Kraków.

Dzieci uwielbiają pomagać w kuchni – podawać i wybierać składniki bądź dekorować wypieki. Pragniesz podsycić zapał kulinarny swojej pociechy? Poznaj warsztaty kulinarne dla dzieci. Od nas dowiesz się, czego dotyczą takie lekcje.

Warsztat kulinarny dla dzieci – czy warto zapisać na niego maluchy?

Warsztaty kulinarne dla dzieci są skierowane do pociech w wieku od 6-10 lat. Podczas kursu dzieci rozwijają swoją kreatywność oraz uczą się niezależności i co jest bardzo ważne – zyskują pożyteczne umiejętności. A po prostu wyśmienicie się bawią. Opanowywanie nieskomplikowanych przepisów, dobieranie oraz mieszanie składników oraz łączenie niecodziennych smaków – całość powoduje, iż maluchy z entuzjazmem gotują i są bardziej świadome w kuchni. Dzieci poznają również reguły, jakie trzeba stosować w kuchni, co niewątpliwie podnosi ich bezpieczeństwo podczas kucharzenia. W warsztatach mogą również uczestniczyć rodzice, dlatego jest to znakomita sposobność do spędzenia kilku godzin wspólnie z potomkiem. Opiekunowie mogą przypatrywać się kulinarnym wysiłkom swoich dzieci, a później degustować to, co ugotowały.

Jak przebiega kurs gotowania dla dzieci?

Spotkania prowadzone są przez trzy godziny i organizowane są w Krakowie. Podczas kursu uczestnicy szykują deser oraz danie główne. Młodzi adepci sztuki kulinarnej mogą wybrać specjały włoskiej kuchni – ugotować wyborny makaron na słodko lub słono, czy też podjąć próbę upieczenia aromatycznej, udekorowanej świeżymi dodatkami pizzy. W trakcie kursu grupa przygotowuje też wyśmienity deser – mus z mascarpone oraz lodami truskawkowymi. Lekcja poprzez zabawę to doskonały sposób za gospodarowanie wolnego czasu, a samodzielne sporządzanie ukochanych potraw niesie pociechom moc szczęścia. Nawet bardzo niepokorne dziecko będzie z zaangażowaniem oddawało się przyrządzaniu doskonałej pizzy czy przystrajaniu deseru. Warsztaty kulinarne dla dzieci są organizowane przez wykwalifikowanego szefa kuchni, który posiada wieloletnią praktykę oraz doskonały kontakt z dziećmi.

Dane adresowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]