Chcesz nauczyć się malarstwa cyfrowego? Postaw na kurs digital painting

Potrzebujesz więcej informacji o digital paintingu? Skieruj się na digitalownia.pl

Sztuki wizualne nie pozostają w tyle i od końca XX w. próbują podążać drogą cyfrowego postępu. Umiejętność malarstwa tradycyjnymi sposobami współcześnie nie jest już jedynym warunkiem, aby zdobyć pracę w branży gamingowej albo filmowej, bowiem te gałęzie rozrywki w procesie projektowania świata przedstawionego oraz postaci korzystają najczęściej z profesjonalnego oprogramowania. Znając te realia mnóstwo początkujących osób rozpoczynając swoją przygodę z rysowaniem błyskawicznie sięga po najpopularniejsze programy, używane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

Popularne narzędzia do digital paintingu

Jest mnóstwo programów wykorzystanych do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop od Adobe, który pomimo iż został opracowany jako narzędzie do retuszu zdjęć, szybko stał się ulubionym softwarem game devów i artystów. Za sprawą sukcesu Photoshopa powstały inne analogiczne programy, jak między innymi ArtRage, Krita czy Affinity Photo, w których przy zastosowaniu rozmaitych cyfrowych pędzli można stworzyć prace przypominające malunki wykonane akwarelą, farbami akrylowymi lub gwaszem. Malarstwo cyfrowe daje artystom ogromną wolność – twórca ma możliwość modyfikowania nietrafionych maźnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie musisz wszak kupować!

Wybierz kurs Adobe Photoshop online z opcją kontaktu z autorem szkolenia

Właściwie nauka malarstwa komputerowego toczy się w analogiczny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik malarstwa. Jak najbardziej pierwsze próby można podjąć samodzielnie, lecz żeby rozwinąć maksymalnie swój warsztat, a zarazem poznać przydatne techniki wykorzystania pędzli i wszystkie opcje oprogramowania, radzimy wykupić kurs prowadzony przez biegłego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która miałaby w ofercie zajęcia z malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do przeróżnych video kursów Photoshopa przez internet. Zróżnicowanie technik jakie omawiają takie kursy jest szerokie i uczą one dużo więcej niż tylko najważniejszych funkcji oprogramowania. Istotne jest jednak, żeby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online znaleźć taki, który umożliwia użytkownikowi kontakt z twórcą szkolenia.

Dane adresowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]