Kurs modelowania 3D – kto na nim skorzysta?

Kurs Blender - sprawdź informacje o ofercie na domin-krakow.pl.

Świat grafiki nieustająco się rozwija i coraz częściej artyści porzucają tradycyjne techniki na rzecz wykonywania swoich prac wyłącznie w tzw. digitalu. Dostępne oprogramowanie graficzne daje artystom nie tylko swobodę sporządzania grafik 2D, ale także odwzorowania trójwymiarowych obiektów. Zainicjowanie nauki modelowania 3D nie wymaga obecnie dużych nakładów finansowych – można bowiem zainstalować program Blender, który daje wiele możliwości tworzenia animacji oraz obrazów 3D, a który przy tym jest w pełni darmowy.

Nauka modelowania 3D we własnym zakresie jest frustrująca

Obsługę każdej aplikacji można przyswoić sobie na własną rękę, lecz proces ten ciągnie się wtedy dłużej i nieraz jest niezmiernie frustrujący. Z tej przyczyny uczestnictwo w kursie modelowania 3D przyniesie dużo korzyści zwłaszcza tym, którzy dopiero poznają Blender 3D. Zaznajamianie się z poszczególnymi narzędziami oraz funkcjami bądź dodawanie rozmaitych tekstur i efektów na modelowany przedmiot przebiegnie szybciej, jeśli odbywać się będzie pod okiem doświadczonego pedagoga. Dydaktyk na bieżąco prowadzi korektę modeli wykonywanych przez kursanta doradzając, które elementy należy poprawić i podpowiadając ku temu stosowne drogi. Jak w przypadku innych kursów dobrze jest, żeby przebiegał on w jak najmniejszych zespołach, co pozwoli instruktorowi na poświęcenie każdemu kursantowi pełnej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D dla profesjonalistów a także hobbystów

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest dziś umiejętnością pożądaną i cenioną przede wszystkim w świecie filmu, projektowania i gier komputerowych. Znajomość programu Blender 3D daje więc niemało nowych możliwości zawodowych. W trakcie kursu można stworzyć wstępne zaawansowane dzieła, które potem można bez obaw dodać do swojego portfolio. Nie znaczy to jednak, że kursy modelowania 3D przeznaczone są wyłącznie do osób, które chcą pracować zawodowo np. w branży gier wideo i wiążą z tym swoją karierę zawodową. Wielu uczestników tego rodzaju kursów to po prostu hobbyści i artyści pragnący odkryć nowe drogi wyrażania siebie lub rozwinąć swoje obecne umiejętności.

Dane adresowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]