Dobrze jeździsz na nartach i kochasz góry? Wyjedź na skitury!

Skitury - sprawdź informacje o ofercie na www.exploruj.pl.

Gros osób podróżujących w góry zimą, udaje się tam zazwyczaj jedynie po to, by spędzić czas na szaleństwie na nartach bądź na snowboardzie. Jednakże nie jest to jedyna forma wypoczynku, którą można uprawiać w zimowe dni w górach. Ci, którzy chcieliby przekonać się, czy poradzą sobie z bardziej wyczerpującym fizycznie wyzwaniem, powinni choć raz w życiu uczestniczyć w skiturach albo wyprawach na rakietach.

Skitury , czyli terenowa jazda na nartach

Od kilku lat turystyka narciarska przeżywa swoisty boom. Coraz więcej osób nie jest już zainteresowanych zwyczajnym relaksem w góralskim domu z drewna i sporadycznym zjazdem z popularnych stoków. Ci, którzy chcą poznać góry bliżej, postanawiają podziwiać ich czar w trakcie stosunkowo intensywnych, ale przynoszących wiele satysfakcji wypraw skiturowych. Terenowa jazda na nartach jest jednak zalecana tylko dla obeznanych w górach osób, które poznały dobrze technikę jazdy i które wiedzą również jak posługiwać się rakami oraz czekanem. Dlaczego? Przemieszczanie się z dala od dostosowanych dla turystów tras, jest zwyczajnie dużo trudniejsze. Potrzeba do tego również lżejszych butów oraz nart.

Skitury – nie tylko Bułgaria i Włochy

Skitury odbywają się w licznych pasmach górskich. Na starym kontynencie atrakcyjnymi destynacjami dla pasjonatów turystyki narciarskiej są niewątpliwie Riła oraz Pirin w Bułgarii i włoskie Alpy, gdzie bez trudności poradzą sobie również skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. Turyści z Polski nie nie muszą jednak ograniczać się jedynie do wypraw organizowanych na terenie Europy – na nartach można przebyć pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego– są tam kapitalne warunki do wypraw tego typu. W trakcie takiej skitury główną atrakcją jest możliwość zdobycia szczytu Jabal Toubkal leżącego na wysokości 4167 m nad poziomem morza. Osoby wahające się nad udziałem w tego typu wypadzie w górach, które nie wiedzą, czy któraś z wypraw będzie właściwa do zdobytego przez nie doświadczenia, mogą szukać w tym obszarze pomocy instruktorów współpracujących z organizatorem skitur.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]