Góry nie są dla osób leniwych – o aktywnych wyprawach

Sprawdź informacje o wycieczkach dla aktywnych.

Znane są dwie kategorie ludzi: pierwsi kochają wolne dni spędzać na przyjemnym lenistwie, a drudzy każdy dzień wolny starają się zaplanować sobie tak, aby zrobić coś wyjątkowego, czego wcześniej nie przeżyli. Właśnie dla takich osób agencje turystyczne przygotowują nietuzinkowe propozycje wycieczek dla aktywnych.

Aktywne wycieczki – czy warto w nich uczestniczyć?

Wycieczki dla aktywnych to rzetelnie przygotowane kilkudniowe wyprawy dla osób, które chciałyby zobaczyć przeróżne zakątki naszej ojczyzny oraz świata od kompletnie nowej strony. Harmonogram takich podróży jest wypełniony niesamowitymi atrakcjami, których przeciętny wczasowicz nie przeżyje z pozycji wygodnego siedziska na balkonie wynajętej kwatery w górach. Wyprawa dla osób szukających ciekawych doświadczeń to też kapitalna szansa, żeby zdobyć przydatne umiejętności, gdyż w szeregu przypadków wiąże się ze instruktażami potrzebnymi do poznania zasad przeżycia w danym terenie. Na wyprawie w góry można m.in. dowiedzieć się, jak korzystać z raków oraz czekana czy jak poruszać się po via ferratach. Uczestnicy poznają podstawy survivalu, a także tego, co zrobić w niebezpiecznych okolicznościach, które mogą ich zaskoczyć, a więc przykładowo w przypadku zejścia lawiny. Warto także zaznaczyć, że taka wycieczka w góry pełna jest skomplikowanych zadań wymagających ufności i kooperacji z innymi członkami grupy, co może skończyć się nawiązaniem wieloletnich znajomości.

Nie tylko góry w Europie – na aktywnych wycieczkach zwiedzisz ciekawe kraje

Najpopularniejsze wycieczki, do których musimy wykazać się znakomitą wytrzymałością fizyczną, to w głównej mierze wyprawy w góry, w tym również w góry wysokie, a kierunkiem są wierzchołki zlokalizowane na całym świecie. Osoby bez doświadczenia w wyprawach górskich, ale z odpowiednią kondycją, mogą zapisać się np. na trekking po Podhalu i pokonać 4 najbardziej znane wierzchołki tego rejonu: Giewont, Babią Górę, Turbacz oraz Trzy Korony. Mogą też zwiedzić Sycylię, gdzie zobacząz bliska miejscowe parki narodowe, Etnę i zwiedzą przepiękne miasta tej wyspy – Palermo, Trapani oraz Katanię. Ale Europa to nie jedyne obszary, dostępne dla nieprofesjonalnych turystów – bez trudu dadzą sobie rade również w czasie wyprawy do Nepalu bądź do Namibii.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]