Trekkingi dla zaawansowanych i mniej doświadczonych turystów – wyprawa w Alpy

Wycieczka w Alpy - ta niezwykła oferta każdego zadowoli.

Polscy sympatycy gór, którzy znają już dobrze każdą trasę w w Górach Świętokrzyskich, w Karpatach i w Sudetach, koniec końców zaczynają poszukiwać nowych wrażeń i przeglądają propozycje wycieczek w inne łańcuchy górskie Europy. Wielu z nich zdecyduje się na podróż w Alpy, gdzie przypuszczalnie po raz pierwszy spotkają się z narciarstwem lub trekkingiem wysokogórskim.

Czterotysięczniki Alp

Alpy to najwyższy górskim łańcuchem Starego Kontynentu, którego obszar obejmuje parę europejskich państw, między innymi Słowenię, Włochy, Szwajcarię i – oczywiście – Francję, gdzie znajduje się najwyższy wierzchołek górski w Europie, a więc Mont Blanc, nazwany również Dachem Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Niemniej jednak to nie jedyny 4-tysięcznik w Alpach – pozostałe malownicze wierzchołki, o których zdobyciu fantazjują wspinacze ze wszystkich stron świata, to np. Liskamm – 4527 m n.p.m., Täschhorn – 4491 m n.p.m. czy Dufourspitze – 4634 m n.p.m., jak również inne ważne dla wspinaczki szczyty, jak Eiger oraz Trzy Szczyty Lavaredo. Wyróżnia się wyższe Alpy Zachodnie i niższe Alpy Wschodnie.

Wycieczki w Alpy łączone z ćwiczeniami prowadzonymi przez instruktora

Jakie wyprawy w Alpy przygotowują polscy organizatorzy trekkingów oraz wycieczek w góry? Jest kilka ciekawych propozycji przeznaczonych dla entuzjastów gór o przeróżnym szczeblu doświadczenia. Osoby, które nie miały jeszcze styczności z narciarstwem wysokogórskim, ale nabyły już zręczność w jeździe na nartach i utrzymują odpowiednią kondycję fizyczną, mogą wyjechać na siedmiodniowy skitour po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Natomiast do bardziej zaawansowanych kierowane są wycieczki na austrackie via ferraty połączone z ćwiczeniami pod okiem instruktora-przewodnika, pomaga rozszerzać swoje kwalifikacje. Tym, którym zależy głównie na części szkoleniowej, rekomendujemy trwający 10 dni Projekt 6000, który którego celem jest szkolenie z fundamentów prawidłowego poruszania się w górach wysokich. Bezspornym atutem takich wycieczek jest to, że odbywają się w niedużych, maksymalnie kilkuosobowych zgrupowaniach, co powoduje, że każdy z partycypantów może liczyć na dogłębną uwagę instruktorów.

Z najlepszymi przewodnikami oraz szkoleniowcami, wycieczka w Alpy będzie jedynym w swoim rodzaju doświadczeniem, przynoszącym satysfakcję z przełamywania osobistych ograniczeń, ale także rozbudzającym apetyt na więcej.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]