Bagażniki bazowe – montaż na relingi lub bezpośrednio na dachu auta

Belki dachowe zamówisz na https://ebagaznik.pl/pl/c/Bagazniki-bazowe/15.

Podróż samochodem na wakacje wymaga znalezienia miejsca na wszelkie niezbędne podczas urlopu sprzęty. Zazwyczaj nie spakujemy całości w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich liczba w przypadku nawet niewielkiej rodziny bywa znaczna, a po drugie, z uwagi na spore wymiary niektórych przedmiotów. Tu należy wspomnieć głównie o nartach i rowerach, których schowanie w bagażniku przeciętnego auta jest niewykonalne. Rozwiązaniem w tej sytuacji są uchwyty samochodowe i bagażniki dachowe przystosowane do przewozu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – zamontuj box dachowy

Pakowność samochodu w dużym stopniu zwiększa wykorzystanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten typ bagażnika nie tylko daje przewożonym sprzętom osłonę przed uszkodzeniem mechanicznym i wodą, ale także nie wpływa znamiennie na spadek osiągów pojazdu, bowiem posiada opływową budowę. Do jego montażu konieczne są poprzeczki samochodowe – tak zwane relingi. Jeżeli nasze auto nie zostało w nie wyposażonepodczas produkcji, możemy je założyć sami. Pamiętajmy jednak, aby wybór modelu właściwego do budowy naszego samochodu oraz montaż poprzeczek powierzyć specjalistom. Po założeniu ich na własną rękę umocowanie bagażnika może okazać się niewystarczające.

Uchwyty samochodowe na dach i tył pojazdu

Poza poprzeczkami do montażu boksu dachowego, możemy też nabyć specjalne uchwyty samochodowe, dzięki którym przetransportujemy autem kajaki, rowery czy narty. Uchwyty tego typu są zwykle przeznaczone do transportu konkretnego sprzętu – zapewniają tym samym najwyższy stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być montowane zarówno w tylnej części auta – na haku holowniczym lub klapie, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest polecane ze względu na to, iż rowerom nie zagraża wtedy kolizja z wiaduktami, nisko wiszącymi gałęziami i tablicami.

Dane adresowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]