Cechy nowoczesnych blachodachówek

Blachodachówkę znajdziesz na www.regamet.pl/blachodachowka/.

Blachy na dach to obecnie jeden z najpopularniejszych typów pokryć dachowych. Rzecz jasna ogromne zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród budowlańców nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele zalet, czyniących z nich znakomity wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza zabytkowych. Blacha na dach to też bardzo uniwersalna technologia, znajdująca zastosowanie w licznych sektorach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w domach mieszkalnych (wielo- oraz jednorodzinnych), a także gospodarczych i komercyjnych. Warto więc poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, żeby ułożone z jej użyciem pokrycie było estetyczne i, co istotne, naprawdę trwałe.

Blachodachówki – cechy i atuty

Blacha dachowa wytwarzana jest ze specjalnie dobranych arkuszy stali, która następnie zostaje poddana specjalnej obróbce, zapewniającej jej wysoką trwałość. Istotne okazuje się dwustronne ocynkowanie oraz pokrycie blachy powłoką lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest stosunkowo lekka – na co wpływ ma gęstość wykorzystanego surowca oraz jego nieznaczna ilość – oraz cechuje się wieloma walorami. Wśród nich główna okazuje się z pewnością wysoka odporność na wilgoć i związana z nią mała podatność na korozję. Nowoczesne blachodachówki odróżnia także duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania, jak również wgniecenia będące następstwem opadów gradu czy obiektów spadających na dach. Adekwatnie dobrane warstwy lakieru są także odporne na działanie promieni UV, co sprawia, iż utrzymują one dobry wygląd nawet po latach od założenia. Aby jednakże cieszyć się tymi walorami, blachę dachową trzeba nabywać w sprawdzonych sklepach – najlepiej bezpośrednio od producenta.

Blachodachówki – gdzie najlepiej się sprawdzą?

Blachodachówka, ze względu na niską wagę, znajduje szerokie zastosowanie przy naprawach zabytkowych budynków o małej lub osłabionej wytrzymałości konstrukcji. Równie dobrze sprawdza się także w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do położenia i dość tania – oraz przy budowaniu i renowacjach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin także w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do wykorzystywania na dachach o znacznym nachyleniu.

Dane adresowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08