Drenaż limfatyczny – w jakim celu stosuje się aparaty do presoterapii?

Chcesz zamówić aparat do drenażu limfatycznego? Sprawdź carepump.pl.

Drenaż limfatyczny to technika masażu, której celem jest poprawa krążenia limfy w organizmie. Masaż manualny opracował duński fizjoterapeuta w trzeciej dekadzie XX w. – to przeróżne chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy czerpiące oraz okrężne, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dopasowuje za każdym razem do stanu zdrowia pacjenta, jak i punktu masażu.

Urządzenie do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez pomocy fizjoterapeuty

W ostatnich latach fizjoterapeuci chętnie stosują aparaty do drenażu limfatycznego, które symulują masaż ręczny. Taki sprzęt to specjalne mankiety podzielone na komory, które wsuwa się na obrzękłe kończyny górne lub dolne. Poprzez wtłoczenie powietrza w kolejne komory mankiet naciska na kończynę, wspomagając tym samym cyrkulację limfy. Jest dużo zaleceń do korzystania z zabiegu masażu limfatycznego. To głównie zwyrodnienia stawów, zastoje i obrzęki limfatyczne, jak również obrzęki będące wynikiem urazów bądź obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii lub tarczycy). Stosuje się go dodatkowo w medycynie estetycznej – jako pomoc w niwelowaniu “skórki pomarańczowej” oraz wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia stała się także bardzo popularna wśród sportowców, głównie jako element regeneracji powysiłkowej.

Domowy aparat do presoterapii

Wiele opcji zastosowania urządzeń do drenażu limfatycznego przysłużyło się pozytywnie do ulepszenia tych aparatów. Współcześnie osoby na co dzień stosujące tę formę masażu mogą wykonać zabieg w we własnym domu, za pomocą nowoczesnych aparatów Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Domowe aparaty do masażu limfatycznego tego producenta charakteryzują parametry zbliżone do sprzętu wykorzystywanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu świadczy o ilości komór mieszczących się w mankietach – więcej przegródek to efektywniejszy zabieg masażu. Urządzenia CarePump nie zabierają wiele miejsca oraz są dość lekkie, więc bez problemu można zabrać je w podróż, przykładowo na zagraniczny turniej sportowy.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi masażu limfatycznego powinno być uprzednio skonsultowane z lekarzem. Najlepiej nie postanawiać o tym na własną rękę, bo występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego masażu (to między innymi miażdżyca bądź stany zapalne, które trzeba uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]