Jaką drukarkę 3D kupić? Przedstawiamy modele najlepszych marek

Kup drukarkę 3D.

W asortymencie CadXpert natkniesz się tylko na urządzenia od wiodących producentów tych rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, jak również FormLabs oraz MakerBot (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które mamy w naszym asortymencie, działają m.in. w technologiach: FDM, PolyJet i SLA.

Drukarki 3D Stratasys – zredukują wydatki na produkcję

Stratasys jest globalnym liderem na rynku urządzeń do druku 3D. Od ponad 30 lat – a konkretnie od 1988 r. – dostarcza klientom najnowocześniejsze rozwiązania i maszyny. Oszacowano, że korzystając z drukarek 3D i drugich urządzeń Stratasys można zmniejszyć koszty produkcji i czas przeznaczony na proces produkcyjny aż o 90%. Główne idee pracy ekspertów marki Stratasys to gwarantowanie najlepszych możliwych usług i urządzeń, jak również wsparcie techniczne oraz merytoryczne. Bestsellery z oferty drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, zalecane dla przemysłu i biznesu. Nowinką w naszej ofercie jest kolekcja F120 – kompaktowa wersja drukarek 3D do szybkiego prototypowania z fabryczną precyzją.

Drukarki 3D Formlabs – prekursorska technologia LFS

Formlabs to kolejny wiodący producent drukarek 3D. Czym wyróżnia się ta firma na rynku maszyn do druku 3D? Formlabs produkuje bardzo zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D, jak również specjalistyczne metody przyrostowego wytwarzania, jak między innymi SLA i SLS. Nowością w ofercie CadXpert jest drukarka Form 3 – model desktopowy, pracujący w autorskiej, nowej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która stanowi rodzaj technologii SLA. Ta drukarka – podobnie jak wszystkie inne urządzenia firmy Formlabs – charakteryzuje się bezproblemową obsługą i funkcjonalną budową. Czym pionierska technologia LFS różni się od SLA? Znacznie lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością i szybkością druku, jak również drobiazgowym odzwierciedleniem najdrobniejszych detali. W LFS warunki druku są utrzymane na tym samym poziomie, dzięki temu można otrzymać identyczne prototypy, do czego dąży się najczęściej w masowej, seryjnej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot dla biznesu, edukacji, przemysłu

MakerBot konstruuje wysokiej jakości profesjonalne drukarki 3D, pracujące w technologii FDM. Drukarki 3D tej firmy mają obszerne zastosowanie w różnych sektorach biznesu, przemysłu, edukacji i wielu pozostałych. Najświeższy model, czyli drukarka MakerBot Method X, to produkt wspierany przez Stratasys. To sprzęt, który obsługuje materiały dedykowane dla kolekcji Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 oraz ABS. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze rozgrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Wydruk jest solidny oraz precyzyjny, a podczas procesu drukowania nie pojawiają się zniekształcenia ani przesunięcia warstw.

Dane adresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]