Lampy solne – właściwości zdrowotne

Chcesz kupić lampę solną? Zobacz tu.

Lampy solne w ostatnich czasach zyskały kolosalną popularność. Trzeba przyznać, iż są niezmiernie estetycznym dodatkiem do wnętrz mieszkalnych, gwarantującym przytulną aurę. Ale czy wiesz, że korzystanie z lamp solnych może przynosić także korzyści rekonwalescencyjne?

Lampy solne – co to?

Lampy solne to nie jedynie ładne dekoracje mieszkalnych wnętrz, lecz także urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są stworzone z brył soli, odkopanych z kopalni, a później wydrążonych, aby pomieścić w środku żarówkę. Z reguły bryły lamp solnych rozmieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy lampa jest włączona, emituje ciepłe, delikatne światło, komponując przyjemną aurę w pomieszczeniu.

Zasada działania lampy solnej

Funkcjonowanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji powietrza. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod działaniem ciepła emitowanego przez lampę, jony ujemne są uwalniane do otoczenia. Właśnie dlatego lampy solne zwane są naturalnymi jonizatorami atmosfery. Jony ujemne mają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz lub zarazki. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, destylując równocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie atmosfery może przynieść ulgę osobom cierpiącym na alergie czy też problemy z układem oddechowym.

Lampa solna – właściwości zdrowotne

Wśród korzyści z korzystania z lamp solnych w większości wypadków wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – zdezynfekowane powietrze może przynieść ulgę osobom z kłopotami alergicznymi, astmą czy innymi schorzeniami układu oddechowego, pozytywny wpływ na nastrój – ciepłe światło, emitowane przez lampy solne, stwarza przyjemną atmosferę, sprzyjając relaksowi i redukcji stresu, poprawa koncentracji – uważa się, że jony ujemne, emitowane przez lampę solną, posiadają potencjał poprawy koncentracji oraz skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – niektórzy twierdzą, że jony ujemne przekazywane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, czyli zanieczyszczeń produkowanych przez urządzenia elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie wyłącznie modne dodatki do wnętrz mieszkalnych, ale również możliwe źródło zdrowia i dobrego humoru.

Dane adresowe:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]