Nie tylko firanki i zasłony – zdecyduj się na shuttersy na okna!

Więcej o shuttersach w oknach.

Urządzając pokój, sporadycznie poświęca się zbyt wiele uwagi ozdobie okien. Zazwyczaj decyzja pada na klasyczne rozwiązanie, to znaczy zasłony i firany, które czasem łączone są z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze jedno zdobywające sobie krąg sympatyków rozwiązanie – nowoczesne okiennice dekoracyjne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Shuttersy – nowość w naszym budownictwie

Podstawową cechą shuttersów (czy też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, iż lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach wewnętrznych ruszają się i można łatwo je ustawić pod różnymi kątami, zależnie od zachcianek lokatorów. Producenci wykonują je z płyt MDF, PCV, jak również z drewna. Shuttersy instaluje się z reguły na oknach, jakkolwiek równie dobrze sprawdzają się na drzwiach garderoby. Okiennice dekoracyjne shutters to co prawda element okna, który w naszym budownictwie widuje się wciąż okazjonalnie, ale gros osób zapewne w kinie lub na ekranie telewizora, gdyż tego typu okiennice są niezwykle popularne na obszarach z cieplejszym klimatem, a więc w Afryce Południowej i w Nowej Zelandii.

Shuttersy bardzo dobrze komponują się z rozmaitymi stylami wnętrz

Prócz tego, iż shuttersy okiennice dekoracyjne shutters doskonale wyglądają, mają one także praktyczne zastosowanie. Za ich pomocą można pasywnie regulować wykorzystanie energii słonecznej: latem hamować kumulowanie się nadmiaru ciepła w domu, a w zimne – zatrzymać je na dłużej. Okiennice wewnętrzne pasują do różnych stylów wnętrz i nie ma przeważnie trudności, by założyć je na przeważającej większości okien. Produkuje i montuje się je na zlecenie, co skutkuje tym, iż są zdecydowanie kosztowniejszym rozwiązaniem niż przykładowo żaluzje. Shuttersy jednak nadają wnętrzom nadzwyczaj gustowny wygląd, w wyniku czego wpływają na podwyższenie wartości nieruchomości. Wypada także zaakcentować, iż shuttersy reguluje się bez pomocy żyłek, co posiadacze zwierzaków czy rodzice ciekawskich dzieci, które rozerwać zwisające żyłki, uznają z pewnością za sporą zaletę.

Dane adresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]