Ochrona głowy jeźdźca – toczki i kaski jeździeckie

Kup toczki do jazdy konnej.

Jazda konna należy do tych dziedzin sportu, gdzie ryzyko upadków jest wyjątkowo duże. A te, przez sporą wysokość i prędkość, bywają naprawdę niebezpieczne. Na uszkodzenia narażona jest w szczególności głowa dżokeja, która bezwzględnie winna być właściwie chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jeździectwa można nabyć 2 rodzaje zabezpieczenia dla głowy – toczki oraz kaski jeździeckie. Ale które z nich gwarantują lepszą ochronę? Co warto wiedzieć któregoś z tych akcesoriów?

Toczki czy kaski jeździeckie? Co lepsze?

Pierwszym jeździeckim nakryciem głowy była zwyczajna, myśliwska czapka. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek do jazdy konnej jest najczęściej wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim między kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie daje jednakże tak solidnej protekcji jak kask, przez co wskazany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niewielkiej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej wypada kask jeździecki, stosowany przez wyczynowców, który posiada certyfikaty stosownych organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek do jazdy konnej

Najważniejsza kwestia przy doborze kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask musi posiadać odpowiednie certyfikaty oraz być idealnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja bądź umożliwiać regulację rozmiaru. Do kasku warto dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który ułatwi jego transport i ustrzeże od zabrudzeń. Kupując kask do jazdy konnej nie należy także iść na kompromis. Dlatego, jeżeli w naszej okolicy nie znaleźliśmy odpowiedniego modelu, warto zamówić go w sklepie internetowym.

Dane adresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]