Ochrona mebli, podłóg i przedmiotów drewnianych – o impregnatach do drewna

Dalsze informacje o wosku do drewna.

Środki do impregnacji drewna to produkty wykorzystywane zarówno w przypadku mebli umieszczonych wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jak działają impregnaty do drewna i z jakiego powodu powinno się zabezpieczyć nimi meble?

Zastosowanie środków do impregnacji drewna

Drewno jest materiałem nadającym pomieszczeniu przytulny charakter. To surowiec często używany do produkcji elementów wykończeniowych (balustrady, okładziny na schody, podłogi) i mebli. Dostępne w sprzedaży środki do ochrony drewna zabezpieczają surowy surowiec przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych – promieniowania słonecznego czy deszczu, dzięki czemu meble pozostają w nienaruszonym stanie przez długi czas. Znakomite rezultaty gwarantuje woskowanie i olejowanie drewna, a imponujące efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione metody pozwalają na osiągnięcie ciekawych efektów kolorystycznych – np. pożądane wybarwienie drewna dębowego.

Pielęgnacja środkami do pielęgnacji mebli i podłóg drewnianych

Oferowane na rynku impregnaty do drewna na zewnątrz uzupełnione są o oleje o niewielkim poziomie lotnych związków organicznych. Można nimi konserwować meble ogrodowe, huśtawki, deskę tarasową, a także wiele innych elementów. Natomiast preparaty używane do pielęgnacji i zabezpieczania podłóg nadają im piękny połysk, co bez wątpienia podnosi estetykę desek. Pieczołowicie dobrane składniki znajdujące się w impregnatach sprawiają, iż podłoga jest bardziej odporna na zużycie i uszkodzenia. Należy niemniej jednak pamiętać, że drewniane podłogi należy pielęgnować we właściwy sposób – myć przy pomocy środków na bazie wosków i olejów.

Dane adresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]