Praktyczne i dekoracyjne funkcje listw podłogowych

Zobacz, gdzie zamówić listwę podłogową.

Wydają się mało ważnym elementem, jednakże ich stylistyka może bardzo wpłynąć na wygląd mieszkania. Listwy podłogowe, bo o nich właśnie mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale również umożliwiają schludne przeciągnięcie przewodów i ochraniają dolne partie ściany przed uszkodzeniem i zabrudzeniem, co jest istotne zwłaszcza w pomieszczeniach, po których poruszamy się w butach. To na pewno wystarczający argument, żeby nie bagatelizować ich doboru i dokładnie przemyśleć decyzję o kupnie konkretnego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z MDF lub PVC

Drewno to surowiec bardzo wszechstronny, sprawdzający się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie akcentuje charakter pomieszczenia i wspaniale współgra ze stylowymi dodatkami bądź meblami – przede wszystkim, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla konsumentów z niewielkim budżetem rozsądnym rozwiązaniem będą zaś listwy podłogowe wykonane z MDF bądź PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W pomieszczeniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu zaleca się montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i one mogą być wytworzone zarówno z drewna, jak i innych tworzyw. Nowoczesne listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną paletą barw – zazwyczaj w odcieniach szarości, bieli lub beżu, choć w sprzedaży są nawet listwy fioletowe czy czerwone. Listwa podłogowa może mieć również niecodzienny kolor, jeżeli kupimy ją w wersji białej i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Dane adresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]