kontenery otwarte, kontenery rolkowe

Rolkowe, hakowe, otwarte – rodzaje kontenerów stalowych

Część śmieci nie powinno trafić do pojemników na surowce zmieszane lub wtórne. Dotyczy to zwłaszcza tych, które powstają w czasie różnych remontów i prac budowlanych, jak również odrzutów przemysłowych. Muszą one zostać przetransportowane do wskazanego miejsca zbiórki selektywnej, gdzie będą zutylizowane zgodnie z ustawą o odpadach. W wielu przypadkach mogą jednak wyniknąć trudności powiązane z przechowywaniem oraz transportem śmieci. Aby ich uniknąć, warto wyposażyć się w kontenery na odpady przystosowane do ich specyfiki.

Kontenery na odpady – na gruz lub materiały sypkie

Najprostsze kontenery otwarte są przeznaczone do składowania oraz transportu starych mebli, gruzu, opakowań i pokrewnych odpadów. Poza tym w użyciu są także kontenery uszczelniane, które znakomicie zdają egzamin przy wywozie nieczystości półpłynnych i ciekłych (między innymi tych pochodzących z oczyszczalni ścieków). Uszczelniane spojenia są również wymagane w przypadku kontenerów na śmieci sypkie, takie jak wióry metalowe, granulaty czy trociny. Ich załadunek usprawnia zainstalowany fabrycznie podajnik ślimakowy. Najprostsze w transporcie są rzecz jasna kontenery rolkowe, zaopatrzone w system usprawniający ich przemieszczanie.

Kontenery otwarte – dla ekip sprzątających i przedsiębiorstw budowlanych

Odbiorcami usług producentów kontenerów na odpady są najróżniejsze podmioty. Pośród nich można znaleźć m.in. firmy sprzątające i zajmujące się opróżnianiem strychów i piwnic, przedsiębiorstwa budowlane, jak również różnego typu zakłady wytwórcze. Na zakup kontenerów na śmieci decydują się podmioty oferujące usługi wywozu gruzu i odpadów o niestandardowych gabarytach. Udostępniają je one klientom, a po zapełnieniu przewożą do punktu legalnego ich składowania bądź utylizacji.

Dane adresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]