Shuttersy w salonie i w sypialni – dlaczego warto?

Dowiedz się więcej o shuttersami w sypialni.

Szatersy (shutters), czyli dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się przeważnie z wnętrzami zaaranżowanymi w stylu południowoamerykańskim czy tropikalnym. Jednak ten element osłony okiennic można wykorzystać też w europejskich domach – jest to bardzo trwałe, a jednocześnie pięknie wyglądające rozwiązanie, które w licznych sytuacjach zda egzamin lepiej niż bardziej rozpowszechnione aktualnie żaluzje.

Shuttersy w salonie – zastosowanie dekoracyjne i praktyczne

Okiennice typu shutters w salonie bądź w pokoju dziennym, będą pełniły podwójną funkcję – dekoracyjną oraz praktyczną. Shuttersy zdecydowanie podnoszą estetykę salonu. Ich lamele są masywniejsze, co sprawia, iż znakomicie poprawiają wygląd większości okien. Walory estetyczne są istotne, bo to w salonie podejmuje się gości, jak również przebywa się w nim sporą część dnia. Z tej przyczyny należy zatroszczyć się, by ten pokój nie tylko reprezentatywny, ale równocześnie wygodny. Opcja ustawienia stopnia pochylenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości światła docierającego do salonu, co umożliwia np. częściowe jego ściemnienie, gdy staramy się stworzyć romantyczny półmrok w pokoju, lub całkowite jego zaciemnienie, jeśli mamy ochotę zobaczyć coś w telewizji.

Shuttersy w sypialni – idealne rozwiązanie dla alergików

Możliwość kontroli dostępu promieni słonecznych do pokoju jest zdecydowanie najważniejsza w sypialni. Shuttersy przydadzą się tu jednakże też z innej przyczyny – dzięki nim da się efektywnie korygować temperaturę pomieszczeniu, która w ogromnym stopniu oddziałuje na nasz mocny sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym w trakcie zimy o wiele dłużej utrzymamy w sypialni ciepło, a latem łatwiej jest utrzymać w niej niską temperaturę. Dodatkowo takie okiennice tworzą mocną barierę chroniącą przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to także znakomite rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach osadza się mniej kurzu niż w zagięciach firanek, a ich pielęgnacja jest niesłychanie łatwa i trwa wręcz parę minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy świetnie będą prezentować się także w pokoju dziecka, w kuchni czy w łazience.

Dane adresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]