Właściwości lampy solnej – czy warto ją posiadać?

Znajdź lampy solne.

Drobne ozdoby z kamienia i minerałów od lat znajdują swoje miejsce w naszych mieszkaniach. Sprowadzamy je z rozlicznych wypraw po Europie, a niekiedy kupujemy pod wpływem impulsu, ponieważ pasują do stylu, w jakim urządzone jest mieszkanie. Z rzadka jednak są to rzeczy funkcjonalne – w większości wypadków służą jako zwykłe ozdoby. Minerałem, z którego można jednak wyprodukować przedmioty używane każdego dnia, jest sól kamienna. Produkuje się z niej najczęściej lampy, ale nie tylko.

Lampa solna – każda z nich jest unikatowa

Lampy solne ładnie się prezentują i łatwo dopasujemy je do aranżacji mieszkania, gdyż występują w 3 kolorach (białym, różowym, szarym) i w licznych ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, dlatego że nie ma brył kamiennych o jednakowych kształtach i strukturze krystalizacji. Szczególnie popularne są lampy solne, których klosze cechują się nie obrobioną, chropowatą powierzchnią. Często zdarza się jednakże, że rękodzielnicy zajmujący się produkowaniem owych lamp, nadają im finezyjne kształty, m.in. walca albo kuli.

Lampa solna a wyzwalanie jonów ujemnych

Mnóstwo osób wierzy, że lampy solne wywierają dobry wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im głównie właściwość jonizacji powietrza, innymi słowy generowania ujemnych jonów, równoważących te wytwarzane przez wszechobecna elektronika. Jony ujemne poprawiają jakość powietrza oraz ułatwiają oddychanie między innymi jednostkom cierpiącym na na astmę bądź alergię. Blask, jaki emitują te lampy, jest kojący i delikatny, toteż zaleca się kupienie ich jednostkom, którym dokucza bezsenność albo stres, dlatego iż przy nich można łatwiej się wyciszyć. Ale z brył soli nie tworzy się tylko lamp solnych. Robi się z nich też pojemniki na bibeloty i przepiękne świeczniki, a większe bloki z soli stosuje się w gastronomii oraz aranżacji domów.

Dane adresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]