Wnętrza w południowym stylu – o wewnętrznych okiennicach typu shutters

Kup shutters.

Projektując aranżację domu, rzadko poświęca się zbyt wiele uwagi oknom. Przeważnie decyzja pada na szablonowe aranżacje, to znaczy zasłony i firanki, które czasem zestawiane są dodatkowo z żaluzjami. Niemniej jednak jest jeszcze jedno mniej znane w Polsce rozwiązanie – okiennice dekoracyjnea więc shuttersy.

Okiennice wewnętrzne shutters – nowinka w naszym budownictwie

Najważniejszym atrybutem shuttersów (lub też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, że lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach ozdobnych poruszają się, tym samym można bez trudu je ustawić pod dowolnym kątem, zależnie od fantazji domowników. Wytwarza się je z płyt pilśniowych, z listw drewnianych, jak również polichlorku winylu (PCV). Shuttersy zakłada się przeważnie na oknach, aczkolwiek bardzo dobrze sprawdzają się również na drzwiach szafy. Okiennice dekoracyjne shutters to wprawdzie dodatek na okna, który w europejskim budownictwie widuje się wciąż stosunkowo rzadko, ale większość na pewno kina lub ekranu telewizora, bowiem tego typu okiennice są niezmiernie popularne na terenach z cieplejszym klimatem, czyli w Nowej Zelandii czy RPA.

Atuty wewnętrznych okiennic typu shutters

Nie licząc tego, że shuttersy okiennice ozdobne shutters znakomicie wyglądają, mają one także praktyczne funkcje. Dzięki nim można w pasywny sposób regulować wykorzystanie padającego światła: w upalne miesiące powstrzymywać nagrzewanie się pokojów, a w zimne – zapobiegać ucieczce ciepłego powietrza. Shuttersy pasują do przeróżnych stylów wnętrz i da się je zainstalować je na większości okien. Produkuje i instaluje się je na zamówienie, co sprawia, iż są stosunkowo kosztowniejszym rozwiązaniem niż na przykład żaluzje. Shuttersy jednakże nadają wnętrzom nadzwyczaj gustowny wygląd, przez co podwyższają wartość domu. Należy dodatkowo zaakcentować, że shuttersy reguluje się bez użycia sznurów, co posiadacze psotliwych psów i kotów oraz rodzice ciekawskich dzieci, które rozerwać wiszące sznurki, uznają zapewne za spory atut.

Dane adresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]