Jak wybrać salę na komunię i inne porady odnośnie jej organizacji

Przyjęcia komunijne Kraków - ta niebywała oferta wszystkich zadziwi.

Przyjęcie komunijne jest dla pociechy tak samo oczekiwanym zdarzeniem, co sama ceremonia przyjęcia sakramentu. Nic w tym dziwnego, bowiem to zwykle pierwsza faktycznie poważna zabawa dla rodziny, na której dziecko wie, że wszyscy zaproszeni skupieni są jedynie na nim. Dlatego też rodzice chcą, żeby ten dzień uchował się przez całe życie w jego wspomnieniach.

Sala na komunię – szukaj od razu jak będzie ustalony dzień wydarzenia

Już przed etapem rozsyłki zaproszeń na sakrament rodzice powinni określić czy podejmą krewnych w swoim domu czy nieodzowne będzie zamówienie sali komunijnej. Goszczenie zaproszonych w domu jest zazwyczaj możliwe wtedy, gdy przygotowujemy uroczysty obiad tylko dla wyjątkowo bliskiej kilkunastoosobowej rodziny, lecz to już rzadkość. Obiady z okazji komunii zmieniły się w ostatnich dekadach w huczne eventy rodzinne, w których uczestniczy niekiedy prawie setka gości, wskutek czego zwykle urządzane są w salach weselnych i restauracjach. Jeżeli planujemy zabukować najodpowiedniejszą salę, polecamy rozpocząć poszukiwania lokalu, natychmiast jak będzie ogłoszona data przyjęcia sakramentu. W okresie komunijnym dużą trudnością może być też znalezienie dobrego dostawcy cateringu, stąd powinno się wybrać taką salę na organizację przyjęcia, która współpracuje na stałe ze sprawdzoną firmą cateringową, specjalizującą się w opracowaniu menu na komunię. Kluczowe jest także to, by lokal na przyjęcie komunijne zlokalizowany był tak, żeby dojazd wszystkich uczestników imprezy z kościoła był wygodny oraz szybki.

Organizacja komunii – skorzystaj z usług animatora i fotografa

Pomyśl o wynajęciu fotografa, który utrwali ku pamięci ten dzień – zarówno obrządek w kościele, jak odbywający się później obiad dla gości. Tradycją są też stylizowane sesje zdjęciowe pociechy w komunijnej szacie oraz jego wspólne zdjęcia z rodzicami chrzestnymi i rodziną. Lokalu na komunię musi więc wyróżniać się malowniczymi, zadbanymi wnętrzami. Inną zaletą będzie dostęp do pobliskiego ogrodu, w którym przy słonecznej pogodzie można będzie wykonać sesję zdjęciową w plenerze. Opcja wyjścia do ogrodu to też atrakcja dla najmłodszych gości przyjęcia komunijnego – jeżeli będzie ich duża grupa, warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług animatora, który urozmaici dzieciom czas różnymi zabawami.
Oczywiście, zaproszeni na przyjęcie komunijne kupią upominki dla dziecka. Rodzice najczęściej dają im całkowitą dowolność z tym zakresie. Aczkolwiek w zaproszeniu można zaznaczyć, iż nie zgadzamy się na pewne rodzaje upominków, przykładowo zabawki-pistolety albo quada.

Dane adresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]