Mikropigmentacja medyczna – szybka odpowiedź na wypadające włosy

Zajrzyj w to miejsce, jeśli szukasz więcej wiadomości w temacie mikropigmentacji włosów.

Z pewnością sprawdzając usługi gabinetów kosmetycznych spotkaliście się z zabiegiem mikropigmentacji. W ogólnym mniemaniu mikropigmentacja to jedynie rzadko używana nazwa popularnego wśród pań makijażu permanentnego. Lecz możliwość wykonania trwałego makijażu to tylko jeden ze sposobów zastosowania tej techniki, którą poza kosmetyką stosuję się też w medycynie.

Mikropigmentacja medyczna – tuszowanie blizn i oznak łysienia

Mikropigmentacja to w kosmetologii procedura, którą wybierają najczęściej kobiety szukające sposobu na ograniczenie czasu poświęcanego codzienne na wykonywanie makijażu. To przydatne rozwiązanie dla osób, które wiedzą, jak pragną wyglądać na co dzień. Istnieje jednak również mikropigmentacja medyczna, która mimo iż nadal jest zabiegiem kosmetycznym, ma potężny wpływ na psychikę osoby, która się jej podejmuje. Od kilkunastu lat niesłychanie popularne jest stosowanie mikropigmentacji jako alternatywy dla zabiegu przeszczepu włosów, na który ze względów ekonomicznych nie może zdecydować się sporo osób cierpiących z powodu łysienia. Mikropigmentacja pozwala też zwiększyć stopień zadowolenia z własnego wyglądu – umożliwia niechirurgiczną optyczną rekonstrukcję brodawki sutka, jak również maskowanie blizn oraz bielactwa.

Mikropigmentacja włosów – czy przynosi efekt na stałe?

Z pozoru zabieg ten wygląda jak zwykła usługa tatuażu. Linergista albo linergistka, albowiem tak nazywa się osoba przeprowadzająca mikropigmentację, specjalistycznym aparatem dokonuje nakłucia naskórka i tym sposobem wprowadza w niego nieorganiczny pigment. W przeciwieństwie do tatuażu finalny rezultat nie jest permanentny i utrzymuje się około roku. Skąd wynika ta różnica? Podczas mikropigmentacji pigment umieszczany jest w płytszych warstwach skóry, tymczasem w trakcie tradycyjnego tatuażu umieszcza się go o wiele głębiej. W konsekwencji wraz odnawianiem się wierzchnich warstw skóry z czasem pigment stopniowo zanika. Dlatego gdy zamierzeniem osoby decydującej się na mikropigmentację jest długotrwałe tuszowanie łysiny bądź rzadkich włosów, powinna ona mieć świadomość, że nieodzowne będzie cykliczne powtarzanie zabiegu w minimum dwunastomiesięcznych interwałach.

Dane adresowe:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]