Nieszczelne okna – jak je zreperować?

Skieruj się tutaj jeśli chcesz zamówić uszczelnianie okien PCV.

Na komfort domowników ma duży wpływ stan techniczny okien. Okna chronią dom przed wilgocią i zimnem, a także izolują go od zewnętrznych hałasów. Źle wyregulowane lub uszkodzone okna nie gwarantują odpowiednich warunków, co nie tylko niekorzystnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale również, z uwagi na pokaźne straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze powody ku temu, żeby zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Podpowiadamy, jak działać w takiej sytuacji.

Co należy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Według specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien trzeba przeprowadzić co najmniej raz na 12 miesięcy. Nie wolno tego zaniedbywać, bo po tym czasie możliwe mankamenty mogą stać się na tyle poważne, że nie wyeliminuje ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można zidentyfikować po pojawiającym się oporze podczas otwierania i zamykania. Im więcej siły należy włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są luzy i, tym samym, utrata ciepła.

Jak wykonać uszczelnianie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wykonanych z innych materiałów, polega najczęściej na ich regulacji (przeważnie służy do tego zlokalizowana na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz założeniu nowych uszczelek, które w wyniku styczności z wilgocią, wiatrem, jak również niskimi i wysokimi temperaturami mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i fachowych umiejętności. Jeśli ich nie posiadamy, nie powinniśmy zabierać się za to samemu. Lepiej zrobimy zostawiając to doświadczonej firmie, która oferuje uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa funkcjonują obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych dużych miastach, ale też i w mniejszych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]