O czym musisz pamiętać, gdy organizujesz chrzciny

Szukasz szczegółowych wiadomości o lokalu na chrzciny? Doskonale trafiłeś! Wejdź na palacradziwillow.pl.

Dla młodych rodziców chrzest jest pierwszą istotną rodzinną okolicznością, w której centrum będzie ich nowo narodzona pociecha, dlatego też starają się, żeby wszystko w ten dzień było idealne. Przygotowanie chrzcin może być jednak wyzwaniem, zwłaszcza jeżeli na chrzest zaprasza się sporą grupę bliskich oraz znajomych. Poniżej znajdziesz parę porad, które pomogą ci w tym procesie.

Przygotowanie chrzcin – o czym warto pamiętać?

Kiedyś sakrament chrzcin miał miejsce od razu po urodzeniu dziecka, częstokroć wręcz tego samego dnia, z uwagi na znaczną śmiertelność noworodków. Z upływem lat chrzciny przeistoczyły się w ważny dzień nie tylko dla najbliższej rodziny pociechy, skutkiem tego są planowane z reguły parę miesięcy po jego narodzinach. Pozwala to na dokładne przemyślenie istotnych kwestii tego wydarzenia, czyli wybór świątyni, w której będzie udzielony sakrament, jak również rodziców chrzestnych. Umawiając z parafią dzień chrztu polecamy wziąć pod uwagę, ile czasu będzie niezbędne na powiadomienie gości, a także przygotowanie dla nich obiadu oraz noclegu, o ile będą przybywać do nas z daleka. W przesłanych zaproszeniach powinno się umieścić prośbę o potwierdzenie przez gości swojej obecności, co jest niezbędne do ustalenia jaką liczbę osób finalnie będziemy musieliugościć. Nie krępujmy się też zawiadomić, jakiego upominku pragnęlibyśmy dla dziecka. Goście przede wszystkim stawiają na zabawki, lecz rodzicom więcej radości przyniosą użyteczne podarki, jak chociażby kołderka dla dziecka, fotelik do auta bądź zestaw ubrań.

Lokal na chrzciny albo obiad w mieszkaniu – co jest standardem?

Zaledwie dwie dekady temu chrzciny organizowano przeważnie w domu rodziny malucha, z tej przyczyny nie wszyscy uczestnicy mszy w świątyni bywali zapraszani na odświętne przyjęcie. Dziś obiad dla dużej grupy krewnych oraz dalszych i bliższych znajomych młodych rodziców to już standard. Przeglądając oferty sal, w których można zorganizować przyjęcie z okazji chrztu, wybieraj te, które nie tylko użyczą ślicznie przystrojone miejsce, ale również współdziałają z dostawcą cateringu, który przyrządzi kartę dań harmonizującą z charakterem imprezy oraz który zagwarantuje biegłą obsługę uczestników. Jeżeli sakrament wyznaczony jest na lato, radzimy wybrać lokal na przyjęcie chrzestne z dostępem do ogrodu, w którym fotograf czy rodzina zrobi przepiękne zdjęcia, a najmłodsze dzieci zamiast ślęczeć przy stoliku mogą szaleć pod gołym niebem. Znaczący jest również taki wybór lokalu na chrzest, aby dojazd z kościoła do miejsca zabawy był szybki, podobnie jak powrót gości do zarezerwowanego noclegu czy domu.

Dane adresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]