Przekąski cateringowe – dlaczego finger food sprawdza się najlepiej

Kliknij tutaj, żeby zlecić catering kanapkowy.

Organizacja nawet ogromnej imprezy nie jest problemem, gdy mamy wystarczająco czasu na zakupy niezbędnych napojów i produktów, jak również następnie samodzielne przyrządzanie z nich smacznych przysmaków dla gości uroczystości. Wprawdzie nie wszyscy mają taką swobodę, ale nie oznacza to też, że trzeba porzucić pomysł celebracji ważnej rocznicy. W takim przypadku można poszukać usług tzw.cateringu kanapkowego.

Finger food catering – poręczne porcje na “jeden gryz”

Finger food catering, a prościej catering kanapkowy, to oferta adresowana głównie do firm, jednak korzystają z niej coraz częściej również różnorodne stowarzyszenia oraz osoby prywatne planujące wytworne spotkania. Polega ona na dostarczenie na imprezę potraw w wariancie finger food, innymi słowy drobnych przekąsek, które da się zjeść na stojąco i bez użycia sztućców. Klasyczny finger food nie wymaga też wykorzystania talerza – to dosłownie zakąska na “raz”. Finger food to przede wszystkim tartoletki warzywne i owocowe, kanapki lub koreczki. Ta wersja cateringu wyśmienicie zdaje egzamin na uroczystościach, gdzie zależy nam na poznaniu się wszystkich zaproszonych gości. Umożliwia on uczestniczenie w swobodnych konwersacjach, przy czym nie ogranicza kontaktu wyłącznie do osób siedzących przy jednym stole.

Atuty cateringu kanapkowego?

Zamówienie przyszykowania cateringu finger food firmie zewnętrznej ma dużo plusów, które dostrzegą zarówno odbiorcy biznesowi, jak i indywidualni. Przede wszystkim dzięki niemu pozbywamy się problemu z rozstawieniem stolików oraz stresu z usadzaniem uczestników wydarzenia. Przekąski oraz zimne i gorące napoje ułożone są na wspólnym stole, do którego każdy podchodzi, kiedy chce. Jest to niesłychanie przydatne przede wszystkim w niedużych pomieszczeniach, w których wykorzystanie odpowiedniej liczby stolików byłoby kłopotliwe. Catering bazujący na przekąskach momentalnie powoduje również, iż impreza ma mniej poważną, luźniejszą atmosferę. Wypada zaakcentować, że menu z poręcznych przekąsek jest przeważnie tańsze niż wytworne obiady, a przy tym daje większą możliwość dostosowania ich do wyborów żywieniowych gości imprezy. Co najważniejsze, catering finger food nie wymaga dostępu do kuchni, a to często stanowiło największą przeszkodę przy urządzaniu wydarzeń firmowych.

Dane adresowe:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]