Usługi biura rachunkowego – oszczędność i wygoda

Kliknij tutaj, aby uzyskać pomoc fachowców z biura rachunkowego Katowice.

Prowadzenie finansów w niewielkich przedsiębiorstwach jest często źródłem sporych problemów. Drobne podmioty zazwyczaj nie mogą pozwolić sobie na to, żeby przyjąć specjalistę ds. księgowości na etat, zaś ich właściciele nie zawsze są gotowi rzetelnie zarządzać finansami. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji będzie łatwiejsze niż sądzi część czytelników – wystarczy jedynie zdecydować się na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Co jednak w ten sposób osiągniemy? Jak zyskać pewność tego, że jakość współpracy będzie zadowalająca?

Nie musisz najmować do pracy księgowego – korzystaj z wsparcia biura rachunkowego

Na usługi biura rachunkowego powinniśmy zdecydować się głównie ze względu na bezpieczeństwo finansów. Kiedy zostawimy budżet firmy specjalistom od księgowości, zyskamy gwarancję, że skutkiem potencjalnych kontroli prowadzonych przez Urząd Skarbowy nie będzie wystawienie mandatu. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to również oszczędność pieniędzy i pracy – nie trzeba zajmować się finansami samodzielnie, ani rekrutować do pracy specjalisty na stałe. Należy także wspomnieć o wygodzie, jaka wiąże się z takimi usługami. Współcześnie nie ma już konieczności codziennie jeździć osobiście do biura rachunkowego, gdyż dużo spraw można koordynować z księgowym komunikując się przez pocztę elektroniczną.

Biuro rachunkowe – które okaże się najbardziej odpowiednie?

Szukając biura rachunkowego nie zalecamy sugerować się wyłącznie jego cennikiem – nadzwyczaj niskie koszty obsługi w wielu przypadkach zwiastują jej niską jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego pracownicy mają stosowne certyfikaty, przykładowo certyfikat księgowego wydawany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej) albo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z obszaru księgowości, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, prowadzenie akt osobowych pracowników czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Dane adresowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]