Wywóz i utylizacja mebli – co warto wiedzieć?

Na maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/ zlecisz wywóz mebli Kraków.

Każdy z nas na pewno doskonale zdaje sobie sprawę z problemu, jakie sprawiają przedmiotów, których w tej chwili już nie wykorzystujemy, a których z różnorodnych powodów nie potrafimy wyrzucić. Żeby nie zagracały powierzchni mieszkaniu, na ogół przenosimy je na strych, do piwnicy czy też do komórki lokatorskiej. Problem jednak w tym, iż po jakimś czasie również te pomieszczenia stają się tak zagracone, że zwyczajne ich użytkowanie bywa niemożliwe. Dopiero to popycha większość z nas do wykonania gruntownych porządków, będących sposobnością do tego, żeby uwolnić się od nazbieranych rzeczy. Takie duże sprzątanie często organizujemy również, kiedy nabywamy zapuszczony dom lub otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie. Trzeba więc wiedzieć, co zrobić ze uzbieranymi przedmiotami i jak w mgnieniu oka wywieźć stare meble z piwnicy, mieszkania i poddasza.

Zleć odbiór mebli i nie wyrzucaj ich do pojemników komunalnych

Śmieci takie jak zdemontowane panele podłogowe lub ścienne, popsute meble, sprzęt RTV i AGD czy fragmenty ram okien nie powinny trafić do zbiornika przeznaczonego na odpady zmieszane. Jeżeli musimy się ich pozbyć, możemy wybierać z kilku rozwiązań. Pierwsze to samodzielne przetransportowanie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zwanego w skrócie PSZOK-iem – wymaga to jednakże posiadania odpowiednio dużego auta. Drugie to poczekanie na okresową zbiórkę takich śmieci. Te odbywają się zazwyczaj w miesięcznych odstępach – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy zatem zobligowani znaleźć miejsce na zdeponowanie śmieci o pokaźnej objętości. Najwygodniejsze jest trzecie wyjście – zamówienie kontenera na odpady, który po napełnieniu odwiezie odnajmujący go podmiot. Zadba on też o zgodną z prawem utylizację zebranych odpadów. Przedsiębiorstwa wynajmujące kontenery częstokroć świadczą również fachową asystę przy sprzątaniu poddasza, komórki lub całego mieszkania.

Utylizacja starych mebli – nie tylko spopielenie

Stare meble, jeśli zostaną przewiezione do PSZOK-u albo podmiotu trudniącego się utylizacją na co dzień, wcale nie muszą zostać spalone lub porzucone na wysypisku. Po rozmontowaniu ich na części podstawowe, a następnie posortowaniu komponentów podług materiału, z jakiego były wykonane, mogą zostać po raz kolejny przetworzone i przyczynić się do stworzenia nowych rzeczy. Utylizacja mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w większości są one wytworzone, sprowadza się zwykle do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które potem służą do produkcji kolejnych szaf, krzeseł oraz półek.

Dane adresowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]