Atrakcje turystyczne w Małopolsce – gdzie szukać o nich informacji?

Na visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna uzyskasz więcej informacji o fajnych miejscach w Małopolsce.

Pomimo, że małopolskie jest jednym z najmniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, stąd zdarza się, że trudno znaleźć coś dla siebie w ogromie informacji o najnowszych imprezach kulturalnych czy sportowych oraz godnych zwiedzenia zabytkach w Małopolsce.

Serwis dla zainteresowanych atrakcjami w Małopolsce – przydatne informacje i mapy

Aby pokazać zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, powstała witryna visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o atrakcyjnych miejscach oraz zabytkach Małopolski, ale także o ekspozycjach i wydarzeniach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych planowanych na jego obszarze. Strona prowadzona w ramach projektu MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże strona? Podróżnicy planujący przyjazd do Małopolski już na głównej stronie spostrzegą mapę, na której migiem odszukają zabytki i muzea, Centra Informacji Turystycznej, jak również pensjonaty, hotele i schroniska położone w miastach Małopolski. Strona pomaga zaplanować wizytę na południu Polski również pod względem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o wypożyczalniach samochodów i parkingach, jak i o dworcach i lotniskach. Ponadto dla tych, którzy z różnorodnych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, serwis przygotował wirtualne spacery przedstawiające między innymi zamek na Wawelu, trasy rowerowe oraz czar parków narodowych i krajobrazowych.

Proste rozmówki i rejestr ambasad – ważne informacje dla przyjezdnych z zagranicy

Strona visitmalopolska.pl nie zapomina też o zagranicznych przyjezdnych, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz mniejszych górskich miejscowości. Wiadomości znajdujące się na stronie dostępne są zatem w języku angielskim, ale również w m.in w języku niemieckim, francuskim, włoskim i hiszpańskim. Niezwykle wartościowa dla cudzoziemców jest też sekcja Rozmówki, gdzie poznają ważne wyrażenia i sformułowania, które umożliwią im dogadać się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w czasie wczasów naszym kraju. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu indeks ambasad i konsulatów zlokalizowanych na terenie województwa małopolskiego.

Dane adresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego